Aydın'dan protokole 'yalnızlık' sitemi!

MEDYABAR.COM / Azim ÇELİK

Sakaryaspor Kulübü Başkanı Selahattin Aydın ve kulüp yönetimi bugün takım binasında basının karşısına çıktı. Düzenlenen basın toplantısında konuşan Başkan Selahattin Aydın, ekibin oynadığı lig maçlarınaprotokolden katılımın olmadığını dile getirerek, şehir protokolüne seslendi.

'BİZİ YALNIZ BIRAKMASINLAR

Başkan Aydın, takımın mücadelelerde protokol desteği açısından yalnız kaldığını söyleyerek, "Şehrimizi yönetenleri maça davet ediyoruz. Biz geçen yılda protokol tribününde yalnız kalıp maç seyrettik, bu yılda böyle başladık bu işe. Herkesin haklı gerekçesi var ama bu işe bir son vermek gerekir. Biz bundan sonra başta sayın bakanımız, büyükşehir belediye başkanımız, sayın valimiz, milletvekillerimiz bu şehirde yönetimde söz sahibi olan herkesi yanımızda görmek istiyoruz. Tribünde üç beş tane kendini bilmez yüzünden bu şehri değerli insanların maçlara gelmemesi şahsen beni çok üzüyor. Biz onlara burada açık davette bulunuyoruz. Artık biz yalnızlara oynayalım. Bizi yanlız bırakmasınlar." şeklinde konuştu.

'HAKEMLERİN ÇOK CİDDİ HATALARI VAR'

Aydın, ligde oynanan Kahramanmaraşspor mücadelesinde kulüp yöneticilerinden Uğur Çelikaslan'ın hakeme karşı sergilediği hareketler ve taraftarların kötü tezahüratları nedeniyle PFDK'dan verilen 6 Bin TL para cezasına ilişkin yaptığı açıklamada hakemlerin kötü kararlar verdiğini söyledi.

Başkan Aydın sözlerine şöyle devam etti: "Hakemlerin çok kötü kararları da oluyor. Yönetici de insan nihayetinde. Bu şehirde en fazla sabretmesi gereken benden başka herkes her şeyi yapabilir, yapıyor da. Çok ciddi hatalar var."

Başkan Selahattin Aydın, ekibin geçtiğimiz gün aldığı Giresunspor malubiyetinin ardından kupaya 2'nci turda veda etmesiyle ilgili takımın böyle oyun sergilemeye devam etmesi halinde hedeflere varılacağını ve ümitli olduğunu dile getirerek,"Bu takım bu şekilde devam etsin biz hedefimize varırız. Ben çok ümitliyim. O takım da sıradan bir takım değil, Ban Asya'da mücadele eden bir takım. Gayette güzel 2-0'dan 2-2 oldu. Bu takımın hocasından malzemecisine kadar Alınlarından öpüyorum. Tebrik ediyorum hepsini. İnşallah bunun devamı da gelecek. Ben öyle görüyorum" diye konuştu.

Başkan Aydın, ligin başlamasının ardından kombine satışlarının hızlandığını ve 5 Bin kombine biletinin neredeyse tükendiğinin de müjdesini verdi.

Konuşmasının sonunda gazetecilerin 'takım yapılandırılacak mı?' sorusuna cevap veren Aydın, bu konuda net birşey söylemeyeceğini ancak Kurban Bayramı'ndan sonra yapılandırma konusunda gerekli adımların atılacağını kaydetti.

BASIN TOPLANTISININ TAMAMINI AŞAĞIDAN İZLEYEBİLİRSİNİZ..

Haberin Videosu

- Medyabar, Spor bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2739473/aydindan-protokole-yalnizlik-sitemi