Gazi Kaçmaz'ın oğlu Taraklı'da

Çanakkale Savaşı gazisi Hüseyin Kaçmaz'ın oğlu emekli öğretmen Turgut Kaçmaz(75) Taraklıda öğrencilerle bir araya geldi.

Taraklı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Taraklı Belediyesi tarafından organize edilen Çanakkale Sergisi etkinliğinde Taraklılı öğrencilerle bir araya gelen Kaçmaz, öğrencilere babasının Çanakkale Savaşı anılarını anlattı.
Öğrenciler yaptığı sunumun ardından açıklama yapan Kaçmaz, babasının anılarını anlatmak amacıyla Taraklıya geldiğini, dünya barış elçisi olduğunu söyledi.
Kaçmaz, şöyle dedi:

"Nasıl kuşlar yavrularını besliyorlarsa biz de çocuklarımızı Çanakkale ruhuyla Atatürk sevgisiyle beslememiz lazım. Ben Türkiye'nin her tarafın dolaşıyorum. Babam şunu söylemiştir, 'savaş ne kadar çirkinse barış o demli güzeldir. Herkesin örnek alacağı Çanakkale, Gelibolu savaşları bundan sonra barış ve dostluk yarımadası olacaktır' demiştir. Şimdi Çanakkale barış ve dostluk yarımadasıdır. Türkiye'nin her yerinde Çanakkale gibi barış ve dostluk olmasını istiyorum. Bizler Türkiye'yi Lazı, Türkü, Kürdü, hep birlikte kurtardık. Cumhuriyeti böyle kurduk. Bundan sonrada böyle olmasını istiyorum. Bizler et tırnak gibiyiz. Babamın Çanakkale'de en yakın arkadaşı Diyarbakırlıydı"dedi.

Taraklı Yatılı Bölge Ortokulu konferansa salonundaki etkinliğe Taraklı Kaymakamı Ömer Yılmaz ,Blediye Başkanı TacettinÖzkaraman İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Esoyu Davet,Emniyet Amiri Cem Çiftçi İlçe Milli Eğitim Müdürü Timuçin Çetiner daire müdürleri öğretmen ve öğrenciler ile Şehitler ve Gaziler Derneği kurucusu ve Onursal başkanı emekli öğretmen Salim Yarar katıldı

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2740196/gazi-kacmazin-oglu-taraklida