Mehmet Selim Kiraz turnuvasında ter döktü!

İstanbul Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'nda kendisini rehin alan teröristler tarafından vurularak şehit edilen Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın ölümünün yıldönümü vesilesiyle Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı Şehit Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz adında bir futbol turnuvası düzenledi.

PROTOKOL FİNAL MAÇINI İZLEDİ

Karaman Sosyal Tesislerinde gerçekleşen turnuvada adliyede görevli personeller kıyasıya yarıştı. Turnuva da birinci olan takım için ödül töreni düzenlendi. Törene Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, Sakarya Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Ercan, eski futbolcu Ergün Penbe, Sakarya Bölge Adliye Mahkemesi Başsavcısı Haydar Memiş, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Şükrü Onat Tekinalp, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcı Vekili Ekrem Türkoğlu, İstanbul Anadolu Adli Yargı Adalet Komisyonu üyesi İbrahim Temir, Hakimler, Savcılar, Sakarya il Emniyet Müdürü Osman Babadağı, İl Jandarma Komutanı Albay Emin Dursun ve davetliler katıldı.

ŞEHİTLERİMİZE ALLAH'TAN RAHMET DİLİYORUM

Turnuva final töreni Saygı Duruşunun bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Daha sonra sahneye çıkan Sakarya Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Ercan şehit edilen savcıları anarak sözlerine başladı. Ercan, "Bugün burada, 31 mart 2015 tarihinde uğradığı hain saldırı sonucu görevi başında şehit edilen değerli meslektaşımız Mehmet Selim Kiraz ile birlikte, 24 Mayıs 1978 tarihinde şehit edilen Cumhuriyet savcısı Doğan Öz'ü, 25 Aralık 1979 tarihinde Tunceli?de şehit edilen Cumhuriyet savcısı Mustafa Gül'ü, 29 Nisan 1991 tarihinde Bingöl Solhan'da şehit edilen Cumhuriyet savcisi Mehmet Türkseven'i, 06 Şubat 1992 tarihinde uğradığı silahlı saldiri sonucu koruması ve makam şoförü ile birlikte şehit edilen dönemin İstanbul DGM Başsavcisi Yaşar Günaydin'i, 21 Mayis 1992 tarihinde adliye lojmanında şehit edilen Kulp Hakimi Özkan Şahin ile Cumhuriyet savcısı Yılmaz Acar'i, 21 Nisan 1993 tarihinde sabah makam aracıyla adliyeye gittiği sırada yolda uğradığı saldırı sonucu şehit edilen Adana Cumhuriyet Başsavcısı Ethem Ekin'i, 5 Şubat 2012 tarihinde alışveriş yaptığı sırada alçakça şehit edilen Doğubeyazit Cumhuriyet savcısı Hakan Kılıç'i, 19 Eylül 2015 tarihinde adliye lojmanına girdiği sırada kendisine pusu kuran hain tarafından şehit edilen Ovacik Cumhuriyet başsavcısı Murat Uzun'u, ve bu vatan uğrana toprağa düşmüş tüm şehitlerimizi huzurlarınızda bir kez daha saygı ile anarak, kendilerine allah'dan rahmet diliyorum. Cumhuriyet savcımız Mehmet Selim Kiraz'in adini taşıyan bu organizasyon vesilesiyle bir araya gelmekten ötürü duyduğum mutluluğu sizlere ifade etmek istiyorum. Şehitlerimiz anısına tertip etmiş olduğumuz bu turnuvanın, merkez ve ilçelerimizde görevli Cumhuriyet savcıları ve hakimler ile adliyelerimizde ve bağlı kurumlarımızda çalışan personelimiz arasındaki kaynaşma ve dayanışmayı kuvvetlendirdiğine, aramızdaki birlik ve beraberliği artırdığına inanıyorum. Turnuvada mücadele eden tüm takımlara da turnuvamızın adına ve anlamına uygun şekilde karşılıklı saygı ve centilmenlik çerçevesinde mücadele ettiklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Düzenlemiş olduğumuz final programına iştirak eden herkese teşekkür eder saygılarımı sunarım"dedi.

GÖSTERİ MAÇI İZLEYENLERE HEYECANLI DAKİKALAR YAŞATTI

Konuşmaların ardından turnuvada birinci, ikinci ve üçüncü olan takımlara ödülleri verildi. Ödül töreni sonrasında yapılan bir gösteri maçı tertip edildi. Maçta eski futbolcu Ergün Penbe'de forma giyerek ter döktü. İzleyenlere renkli anlar yaşatan gösteri maçında Ergün Penbe emeği geçen herkese teşekkür ederek, Şehit Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'a Allah'tan rahmet diledi.

- Medyabar, Spor bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2741135/mehmet-selim-kiraz-turnuvasinda-ter-doktu