Haftasonu Sakarya'ya kış geliyor!

MEDYABAR.COM
İlkin Aytaç yazıyor..

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Meteoroloji Genel Müdürlüğünde düzenlediği basıntoplantısında, 2013-2014 su ve yağış durumu hakkında bilgi verdi.

Gazetecilerin "aralıkta yoğun kar yağışı beklenip beklenmediği"sorusunu ise Tahminler Daire Başkanı Mehmet Fatih Büyükkasapbaşı yanıtladı.Büyükkasapbaşı, Türkiye'nin cumartesiden itibaren kuzeyden gelecek yeni yağışlıhava sisteminin etkisi altına altına gireceğini belirterek, "Sıcaklıklarda 6-10derece düşüş bekliyoruz. Yurdun büyük bölümünde karla karışık yağmur ve kar var.Bu hafta kış şartlarını iyice hissetmeye başlayacağız. Vatandaşları buzlanma vezirai don konusunda da uyarıyoruz" dedi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün haftalık hava tahminlerine göre ise7 Aralık Cumartesi gününden itibaren bölgemiz soğuk hava dalgasının etkisi altına girecek

Sıcaklıkların 6 ile 10 derece düşmesiyle birlikte bölgemiz için kar yağışı da bekleniyor..

Meteorolojinin tahminlerine göre kar yağışı Cumartesi Pazar ve Pazartesi günü bölgemizde etkisini gösterecek

Hava sıcaklıklarıCumartesi günü en düşük 2 en yüksek 6, Pazar günü en düşük-1 en yüksek ise 3 derece dolaylarında beklenirken, haftanın ilk günü9 Aralık Pazartesi günü ise hava sıcaklığı -2 dereceye kadar düşecek.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2741466/haftasonu-sakaryaya-kis-geliyor