Milletvekili Dişli; 'Yeni kabine ile güçlendik'

Yeni kabinede Sakaryalı bir bakanın bulunmasının da son derece önemli ve onur verici olduğunu da kaydeden Milletvekili Dişli, "Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı olan Sakarya MilletvekilimizAyşenur İslam'ı kutluyor, Sakaryamız ve ülkemize hayırlı olmasını Cenabı Allah'tan diliyorum" dedi.

Başbakan Erdoğan'ın Türkiye'ye aşkla bağlı olduğunu söyleyen Dişli, Dünya lideri bir Başbakan'a sahip olduğumuzu belirterek, "Sayın Başbakanımız, bugüne kadar olduğu gibi, bugünden sonrada yolsuzluklara asla taviz vermez. Başbakanımızın deyimi ile çürük elmalar temizlenir ya da temizlemek için gerekenler yapılır. Görüldüğü gibi yapılıyor da" ifadelerine yer verdi.

Güçlenerek çıkacak

AK Parti Hükümetini yıkmaya yönelik yıllardır çeşitli ithamlar, iftiralar, çamur atma girişimleri olduğunu ileri süren Dişli, "Ancak, hiçbiri emeline ulaşamamıştır. Bugün bu operasyonda, bu operasyonu tezgahlayan dış mihraklarda emellerine ulaşamayacaklardır. AK Parti Hükümeti, bu olaydan da güçlenerek çıkacak, Başbakanımızla AK Parti'nin ak kadrolarıbembeyaz olarak yürümeye devam edecektir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın" dedi.

Adalet yerini bulur

Hüküm verilmeden suçlamalarında doğru olmadığını söyleyen Dişli, "Bugüne kadar birçok olay yaşandı. Bu olayları yaşayanlar belli bir süre sonra beraat etti. O nedenle suçu ıspat olmamış kişilere yönelik sarf edilen karalama, kirletme politikalarını bir kenara bırakalım. Sonra bunun bedelini ödemek vicdanen ağır olur. Adalet er geç yerini bulacaktır" şeklinde konuştu.

Rahatsızlığın patlaması

Türkiye'nin AK Parti Hükümeti ile güçlü bir ekonomiye sahip olduğunun da altını çizen AK Parti Sakarya Milletvekili Dişli, Avrupa ekonomik krizle mücadele ederken, Türkiye birçok atılım ve yatırımlarla, başarılara imza atmıştır.Bunlardan birkaç örnek verecek olursak; İstanbul'da 46 milyar dolarlık 3. havalimanı projesi,Japonya ile 22 milyar dolarlık yatırımla nükleer santral yatırımı, İstanbul Boğazı'na üçüncü köprü, İstanbul Borsası'nın 93 binin üzerine çıkarak rekor kırması,4 kredi derecelendirme kuruluşunun Türkiye'nin notunu Mayıs ayında artırması,IMF'ye olan borcun tamamının ödenmesi vs. Bütün bunlar birilerini rahatsız etti. Bu operasyonda o rahatsızlığın patlaması" dedi.

Hayır duası

Yolsuzluk operasyonu ile 30 Mart'ta yapılacak olan yerel seçimlerde AK Parti'nin önünün kesilmek istendiğini, ancak başarılı olunamayacağını da ileri süren Dişli, "Bu komplo sandıkta bozulacak. AK Parti sandıkları yine patlatacak. AK Parti, bu seçimlerde gücüne güç katacak. Biz milletimizin yanında, milletimizde bizim yanımızda olacak.Bize milletimizin hayır duası yeter"ifadelerine yer verdi.

- Medyabar, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2741470/milletvekili-disli-yeni-kabine-ile-guclendik