Soğuk'tan kızılay merkezine ziyaret

Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk Kızılay Ferizli Şubesi tarafından göçmen konutlarındaki Atatürk Parkında kan toplama aracını ziyaret ederekkızılay kan toplama merkezi doktorlarındanyapılan çalışmlar hakkında bilgi aldı.

Kızılay kantoplama merkezi doktorlarından doktor Şukran Baysal vardiği bilgilerde;"kadın erkek ayrımı olmadan65 yaşına kadarve 50 kg aşağı olmaması gerekir.Kan toplama merkezlerine gelenarkadaşlarımızı zaten genel bir kontrollerdengeçiriyoruz.Kanındaki tüm olumlu olumsuz verileride kendilerini bilgilendiriyoruz .Bizim ana kaynağımızda insanlardır.Her insansağlığına göre yılda 3 sefer kan vermesindesakınca yoktur .Kanın yenilenmesi değişmeside gelecekte bir çok hastalığıda önlemiş olur" dedi.

Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk;" Kızılayülkemizde vedünya ülkelerinde yaptığı çalışmalar ile taktir edilen bir kurumdur. İnsanlar heran engelli olmaya ve kan ihtiyacı almaya adaydır . Bunu hiç bir zamam unutmamız gerekir. Bugün başkalarına yarın ise bizlere yakınlarımıza günün 24 saatinde acil bir şekilde lazım olabilir.Kan üretimi ise yine insanlardabulunuyor bakkallardamarketlerdesatılmaz" diye belirtti.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2741612/soguktan-kizilay-merkezine-ziyaret