Diriliş ve Yükseliş Destanı

Programa Vali Ahmet Hamdi Nayır,15 Temmuz Mili İrade Derneği Genel Başkan YardımcılarıYunus Zor, Sakarya Eski Emniyet Müdürü Osman Babadağ,15 Temmuz Camili Muhtarı Yunus Özçelik, Korucuk Mahalle Muhtarı Cüneyit Ulu, Sakarya Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mustafa Ör, Türk Sağlık Sen Sakarya Şube Başkanı İrfan Korkmaz, 15 Temmuz Milli İrade Derneğinin Adapazarı Şubesi Yönetim kurulu Başkanı Necmi Baltaoğlu ve Yönetim Kurulu üyeleri, Çeşitli Stk temsilcileri, Kamu kurumlarında çalışanlar ve 15 Temmuz Camili Mahalle sakinleri katıldı.

Tarihçi Yazar Mustafa Turan, "Türk Milleti 15 Temmuz gecesi vatanımız, demokrasimiz ve bağımsızlığımız için canlarını hiçe sayarak büyük bir kahramanlık destanı yazmıştır. Anneleriniz, babalarınız, ağabeyleriniz, ablalarınız ülkemizin yaşadığı en büyük ihanet girişimlerinden birini, ellerinde bayrakları, dillerinde duaları, mertlik ve cesaretleri ile hezimete uğratarak tarihe geçtiler. Ferdi olmaktan her zaman gurur duyacağınız bu millet, 15 Temmuz darbe girişimi karşısında tıpkı bin yıl önce Malazgirt'te, 7 asır önce Söğüt'te, 5 asır önce İstanbul'da, 1 asır önce Çanakkale'de, Dumlupınar'da olduğu gibi vatanına canı pahasına sahip çıktı" dedi.

Program sonrası Dernek Başkanı Necmi Baltaoğlu ve Vali Ahmet Hamdi Nayır Tarihçi Yazar Mustafa Turan'a Derneğin plaketini taktim ettiler.

- Medyabar, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2741719/dirilis-ve-yukselis-destani