Yerel gazetelerde bugün...

BİZİM SAKARYA
9 BİN KİŞİYE HAZIR İŞ VAR

Sakarya Girişimcilik ve İstihdam Fuarı, Demoktasi Meydanı'nda açıldı. Yaklaşık 100 firma ve 20 STK'nın katıldığı fuarda, 9 bin kişilik açık işgücü ilanı olduğu belirtildi.

SAKARYA HALK
TETİĞİ BEN ÇEKMEDİM

Lastik İş Sendikası Genel Başkanı Abdullah Karacan'ın öldürülmesi, 2 kişininin silahla yaralanmasının zanlısı olarak tutuklu bulunan Sedat U.,önceki gün gece geç saatlere kadar mahkemede ifade verdi. Zanlı Sedat U.,"Silah patladı, silah patladığnda benim elimde değildi, tetiği ben çekmedim"dedi.

YENİ SAKARYA
ÇALIŞMAK İSTEYENE İŞ DE VAR AŞ DA

Sakarya Girişimcilik ve İnsan Kaynakları Fuarı(SAGİF-2019)açılışında konuşan İŞKUR Genel Müdürü Uzunkaya,"Türkiye'de adamı olana değil; niteliği, beceresi, vasfı olana çalışmak isteyene iş de var aş da var"dedi.

YENİGÜN
'KADIN ÇALIŞAN ARTTI'

Demokrasi Meydanı'nda 3 gün sürecek SAGİF 2019 Fuarı'nın açılışına katılan İş-Kur Genel Müdürü Cafer Uzunkaya, Sakarya'da 2002'de 31 kadın çalışan olduğunu belirterek "2018 yılında bu rakam 8 bin 923'tür. Bu sayısı 290 kat arttırdık"dedi.

ADA POSTASI
ÇALIŞMAK İSTEYENE İŞTE VAR AŞTA!

Yaklaşık 100 firma ve 20'ye yakın sivil toplum kuruluşu ve kamu kurumunun katılım sağladığı fuara, işsizler, yeni iş imkanı arayanlar, yoğun ilgi gösterdi. Fuar alanı 20 Nisan'a kadar açık olacak.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2742174/yerel-gazetelerde-bugun