Erbakan'ın oğlu kurdaleyi kesti...

Erbakan Hacımerca'nda

Yaptıkları başarılı çalışmalarla Sakarya'da ilkleri gerçekleştiren Hacımercan Erbakan Vakfı Gönüllüleri, köy içindeki çalışma ofisi Genel Başkanları Fatih Erbakan'ın katılımıyla hizmete açarak, Milli Görüş Lideri Merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan'a olan ahde vefasını bir kez daha göstererek, orta koydu.

Hacımercan Erbakan Vakfı Gönülleri çalışma ofisi açıldı

Merhum Başbakan ve Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan'a yakınlığı ile bilinen ve yaptıkları başarılı çalışmalarla Sakarya'da adeta ilkleri gerçekleştiren Hacımercan Erbakan Vakfı Gönüllüleri, ikinci kez getirdikleri Fatih Erbakan'la, Merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan'a ahde vefasını bir kez daha göstererek, orta koydu.

Sapanca'daki "Hepimizin ortak evi 'Mescid-i Aksa', hepimizin ortak sorunu 'Siyonizm" konulu konferansı öncesi Hacımercan'a gelen Erbakan Vakfı Genel Başkanı Fatih Erbakan, Hacımercan Erbakan Vakfı Gönüllüleri'nin çalışma ofisinin resmi açılışını gerçekleştirdi.

Hacımercan Mahallesi Erbakan Vakfı Gönüllüleri Yönetim Kurulu Başkanı Abdulgafur Cevher'in ev sahipliğinde gerçekleşen ve Köy halkının hazır bulunduğu açılışa; Milli Selamet ve Refah Partisi Sakarya Milletvekili ve 4. Dönem Adalet Bakanı, Erbakan Vakfı kurucu üyesi İsmail Müftüoğlu, Erbakan Vakfı Anadolu Yakası Sorumlusu Erhan Erdoğan ve çevre illerden gelen Erbakan Vakfı temsilcileri katıldı.

CEVHER: "Mescid-i Aksa'ya sahip çıkacağız"

Ardından Hacımercan Erbakan Vakfı Gönüllüleri tarafından, Sapanca Halk Eğitim Merkezi Salonu'nda düzenlenen "Hepimizin ortak evi 'Mescid-i Aksa', hepimizin ortak sorunu 'Siyonizm" konulu konferansa geçildi. Bekir Bayram'ın sunumuyla gerçekleşen programda Hacımercan Mahallesi Erbakan Vakfı Gönüllüleri Yönetim Kurulu Başkanı Abdulgafur Cevher yaptığı konuşmasında her birlerinin Merhum Erbakan'ın askerleri olduklarını ifade ederek, Mescid-i Aksa'ya sahip çıkacaklarını söyledi.


LEYL: "Kudüs Türkiye'yi bekliyor"
Filistinliler Arapların değil, Türklerin getirdikleriyle oruçlarını açtı

Misafir konuşmacı olarak Kudüs'ten gelen Kudüs Muhafızlarından Şeyh Hüsam Ebu Leyl, Kudüs, Filistin ve Mescid-i Aksa'da yaşanan olayları anlattı. Türkiye'den övgüyle bahseden Leyl, "Bazı Araplar Filistinlilere ihanet etmiştir. Hatta, Ramazan'da Türkiye'den ve Araplardan gelen iftar yemeklerinde Türklerin getirdikleriyle oruç açmışlardır. Rahmetli Prof. Dr. Necmettin Erbakan bir mühendisti. O sadece motorları hareket ettirmedi, tüm insanları da hareket ettirdi. O dava, ilim adam adamıydı. İnşallah oğlu Fatih Erbakan'da babasının izinden giderek, onun yapmak istediklerini yapacaktır" dedi.

MÜFTÜOĞLU: "Amerika ve İsrail Türkiye üzerinde çirkin oyunlar oynuyor"

Milli Selamet ve Refah Partisi Sakarya Milletvekili ve 4. Dönem Adalet Bakanı, Erbakan Vakfı kurucu üyesi İsmail MÜFTÜOĞLU ise Amerika ve İsrail'in, Mısır'daki Piramitler, Dolar üzerindeki gizli sırdan örnekler vererek, Arap ülkeleri, Suriye ve Türkiye üzerinde oynanan çirkin oyunları anlattı. Programda ayrıca Tarih Öğretmeni Gültekin Yılmaz, slayt eşliğinde Kudüs ve Mescid-i Aksa izlenimlerini anlatırken, Bilal Mercan tarafından okunan Mescid-i Aksa şiiri de duygulu anlar yaşattı.

ERBAKAN: "Film devam ediyor, bakın film sonunda ne olacak"

Erbakan Vakfı Genel Başkanı Fatih Erbakan ise konuşmasında, Milli Görüş Lideri Merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın Türkiye'ye huzur getirdiğini ve ülkesi için canını ortaya koyduğunu, milletin huzura gelmedi için projeleri olduğunu fakat ömrünün yetmediğini söyledi. Türkiye'nin kurtuluşu için Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın çizdiği yol ve milli görüş olduğunu hatırlatan Fatih Erbakan, "Huzur, Necmettin Erbakan'ın D60 projesi ve İslam Devletidir. İslam Devleti kurulduğunda tüm Müslümanlar rahat edecek, peki İslam Devleti'nde ne olacak, Amerika ve İsrail'in malları alınmayacak. Kesinlikle Dolarla iş yapılmayacak ve Dolar kullanılmayacak. Bir damla petrol verilmeyecek. İşte o zaman Amerika ve İsrail kendi kendini bitirecek. İşte o zaman Müslümanlara dokunamayacak. Film bitmedi, bizi izlemeye devam edin. Bakın filmin sonunda neler olacak. Türkler Ayasofya ve Mescid-i Aksa'da namazı kılarak, İslam Devletini ilan edecek. İsrail'den Mescid-i Aksa'nın anahtarını Türkiye alacaktır" diye konuştu. Daha sonra Erbakan Vakfı Genel Başkanı Fatih Erbakan ve diğer misafirler Sapanca Merkez Lokantası'nda yenen yemeğin ardından Sakarya'dan ayrıldı.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2742796/erbakanin-oglu-kurdaleyi-kesti