Büyükşehir'den işaret dili eğitimi

Alanında uzman personel tarafından verilen 17 günlük eğitimlere Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediye personeli katıldı.

Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Engelli Hizmetleri Şube Müdürlüğü, Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı Arge Şube Müdürlüğü ile Doğu Marmara Kalkınma Ajansı işbirliği ile hayata geçirilen,"Büyükşehir Belediyesi'nin Duyma Konuşma Engellilere Yönelik İletişim Kapasitesi'nin Arttırılması" projesinde eğitimler tamamlandı. 17 gün süren program kapsamında; Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerin engelli hizmetleri ile ilgili birimlerinde çalışan personele, duyma ve görme engelli vatandaşlarla sorunsuz bir şekilde iletişim kurulması için eğitim verildi.

İlçe belediye personeli de katıldı

Konu ile ilgili bilgi veren Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Davut Yüce, "Amacımız dezavantajlı vatandaşlarımıza yönelik hizmet kapasitemizi daha da arttırmak. Bu kapsamda ilgili birimlerimizde çalışan personellerimize işaret dili eğitimi verildi. 17 gün süren eğitime Büyükşehir personelinin yanı sıra ilçe belediyelerimizde çalışan personellerimiz de katıldı. Gerçekleştirdiğimiz eğitim programı ile engelli vatandaşlarımızın hizmetlerimizden daha rahat ve tam olarak faydalanabilmelerine imkanı sağlamış olduk "dedi.

- Medyabar, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2742872/buyuksehirden-isaret-dili-egitimi