Bayırbucaklı Türkmen aileden Sakarya'ya teşekkür

Suriye'deki iç savaştan kaçan Bayırbucaklı Türkmen aile, Adapazarı ve Serdivan sokaklarında yaşarken, SAÜ öğretim üyesi Doç. Dr. Fatih Karadağlı'nın paylaşımlarıyla gündeme gelmişti.

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası (SATO) Başkanı A. Akgün Altuğ, haberlerin ardından Medyabar'a yaptığı açıklamayla aileye yardım sağlanacağını duyurmuştu.

SATSO ve Doç. Dr. Fatih Karadağlı öncülüğünde başlayan kampanyaya, 62. Hükümetin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı eski Ak Parti Milletvekili Doç. Dr. Ayşenur İslam, Ak Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü Ziya Cevherli ve şehirde yatırımları bulunan 22 iş insanı dahil oldu.

Türkmen aile, Şeker Mahallesi Nazlı Sokakta hayırsever ev sahibi Hikmet Dizay'ın evine yerleştirildi.

Evin temel ihtiyaçları ve ailenin gıda ihtiyaçları da karşılandı.

Ailenin reisi baba Hüseyin Cuma, hayırseverlere teşekkür ederken;
"Savaş bizi bir cam bardak gibi kırıp dağıttı. Kardaşlarımız, anamız, babamız gözümüzün önünde öldüler. Evlerimiz varil bombalarıyla yıkıldı. Biz çok ezildik, tekrar kalkması çok zor. Bizi hayata geri getiren tüm kardeşlerimizden Allah razı olsun. Bizi yabanda bırakmadılar. Allah onların tüm muradlarını kabul eylesin. Allah onları muhafaza eylesin. Çok çok teşekkür ederiz.
Bugünbir evimiz, eşyalarımız, erzaklarımız mevcut olup, okula gidecek çocuklar okula kaydettirilmiş, çalışma durumunda olan delikanlılara iş bulunmuş, ve hasta olan bireylerimiz tedavi ettirilmiştir.
Önümüzdeki günlerde Sakarya'dan tek beklentimiz, ara sıra kapımızı çalıp ziyaretlerinde bulunmaları, yalnızlık ve gurbet acımıza biraz ortak olmaları , moral verecektir.. Tekrar teşekkür ederiz"
ifadelerini kullandı.

BU HABERLE İLGİLİ

- Medyabar, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2743197/bayirbucakli-turkmen-aileden-sakaryaya-tesekkur