MHP'de medya mensubu aday adayı!

MHP Sakarya İl Başkanlığında aday adaylığıyla ilgili açıklama yapan Furuncuoğlu2007 yılında da Milletvekili aday adaylığı için istifa etmiş. Ancak görevine dönememişti.

Furuncuoğlukendini söyle anlattı..

1960 Sakarya İlinin Akyazı İlçesinde doğdum. İlk, Orta ve Lise tahsilimi Akyazı'da tamamlayarak, 1981 yılında Ankara Ticaret ve Turizm Yüksek Öğretmen Okulundan mezun oldum. Hatay'ın İskenderun İlçesinde Yedek subay olarak askerliğimi tamamladıktan sonra sırasıyla; Milli Eğitim Bakanlığı, Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü, Malatya, Sakarya ve İstanbul Bayrampaşa'da Ticaret Meslek Liselerinde Meslek Dersleri Öğretmenliği, Akyazı Lisesi'nde Ekonomi Dersleri Öğretmenliği, Beyoğlu Öğretmenevi Müdürlüğü görevlerinde bulundum. İstanbul Ticaret Odası Anadolu Ticaret Lisesi Müdürlüğü yaparken 2007 yılında 23.Dönem Milletvekili adaylığı dolayısı ile istifa ettim. Ancak görevime geri döndürülmediğimden emekli olmak durumunda kaldım.

Şu anda Turizm, Eğitim, Sağlık ve inşaat sektörlerinde Ticaretle iştigal etmekteyim.İstanbul'da Copro-line dış ticaret kursunun danışmanlığını ve kurum müdürlüğünü yapmaktayım. Öğrencilik dönemlerimde Ankara Ülkü Ocakları yönetiminde çalıştım. Akyazı ve Bayrampaşa'da Türk-Eğitim Sendikası kuruculuğu, İstanbul Kamu Çalışanları Vakfı Başkanlığı yaptım.

1986 yılında Akyazı'da AKSES adlı gazetenin sahipliğini ve genel yayın yönetmenliğini yaptım. Çeşitli dergi ve internet sitelerinde makalelerim ''Hangi Demokrasi'' adlı yayınlanmış bir kitabım vardır. 'Orta Öğretimin Yeniden Yapılanması' ve 'Fatih Sultan Mehmet, Beni ülkenle Tanıştır' adlı Balkan Projem vardır. 1997 tarihinde altı yıl devam eden Türk-Japon Dostluk haftasının kuruculuğunu ve organizatörlüğünü yaptım.

- Medyabar, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2744799/mhpde-medya-mensubu-aday-adayi