Serdivan Fikir Sanat'ta öykü gecesi düzenlendi

Trabzon'dan Serkan Türk, İstanbul'dan Güray Süngü, Ankara'dan Gamze Güller'in katıldığı öykü dolu gecenin moderatörlüğünü şair ve aynı zamanda Sakarya Cemil Meriç Sosyal Bilimler Lisesi'nde Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenliği yapan Ercan Yılmaz üstlendi.

'Uzak Yaz', 'Tanrının Yalnız Kırları', isimli kitaplarından örnekler veren Serkan Türk; 2010 yılında yayımladığı ve Oğuz Atay Roman Ödülü'nü kazandığı 'Düş Kesiği', 'Deli Gömleği' ve 2012 yılında yayımladığı 'Hiçbir Şey Anlatmayan Hikâyelerin İkincisi' isimli kitaplarıyla Güray Süngü; 'Beşinci Köşe' ve 'İçimdeki Kalabalık' isimli kitaplarıyla Gamze Güller insanı, dünyayı ve yaşamı öykücü gözünden anlattılar.

Öykü Gecesi'ne katılan bir diğer önemli isim de Sakaryalı ünlü yönetmen Aybars Bora Kahyaoğlu oldu. Gecenin sonlarına doğru Ercan Yılmaz'ın sorduğu sorular ışığında katılımcıları bilgilendiren Kahyaoğlu, bir yönetmen gözüyle dünyayı nasıl yorumladığını anlattı.

Dinleyicilerden gelen soruları da cevaplayan öykücüler gecenin sonunda kendi seçtikleri öykülerinden okudular. Öykülerin ardından, yazarlar kitaplarını imzaladılar.

- Medyabar, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2744897/serdivan-fikir-sanatta-oyku-gecesi-duzenlendi