İGM mart ayı toplantıları başladı

İlk toplantıda Valilikten gelen 4 konu görüşülmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonuna oybirliği ile havale edildi.İl Genel Meclisi Mart Ayı toplantıları başladı. İlk toplantıda Şubat ayı karar ve tutanakları kabul edilirken valilikten gelen 4 konu görüşülmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Valilikten gelen ilk konu olan karla mücadele kapsamında alınması planlanan 45 bin TL tutarındaki 4 adet kamyonun satın alınması işi görüşülmek üzere Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

İlki geçen yıl Kocaali'de başlayan Katı Atık Toplama projesinde bu yıl projeye dahil edilen Kaynarca, Karapürçek ve Hendek köylerindeki katı atık toplama projesi de İl Genel Meclisi Üyelerinin oybirliği ile Plan ve Bütçe Komisyonuna havale edildi.

Proje kapsamında Hendek'te 56, Karapürçek'te 8 ve Kaynarca'da 18 köyde katı atık toplamak için konteynırlar yerleştirilecek ve yapılacak çalışmalarla haftanın bir günü ilçe belediyeleri tarafından katı atıklar toplanacak. Proje kapsamında sadece Hendek'te 594 adet konteynır yerleştirileceği ve bunun maliyetinin 368 bin TL olduğu bildirildi.

Toplantıda konuşan İl Genel Meclisi MHP Gurup Başkanvekili Salih Okutan başta köylerden olmak üzere çok sayıda telefon aldığını ve kar nedeniyle yolların büyük oranda tahribata uğradığını kaydetti. Okutan, karla mücadele konusunda Özel İdarenin yaptığı çalışmaları takdirle karşıladıklarını ancak tahrip olan yollar ile İl Özel İdaresinin neler yaptığını veya yapacağını sorarak vatandaşların aydınlatılmasını istedi.

İl Genel Meclisi'nin yarın gerçekleştirilecek olan oturumuna İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Soytürk katılarak 2011 yılı Faaliyet Raporunun görüşmeye açılması için bir sunum yapacak.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2745172/igm-mart-ayi-toplantilari-basladi