Sapanca’ya modern ilköğretim okulu

Eğitime 16 Milyon TL destek

Sakarya Valisi Mustafa Büyük, Kocaeli Valisi Ercan Topaca, Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Selim Yavuz Sandıkçı, Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli, Sapanca Kaymakamı Osman Sarı, Sapanca Belediye Başkanı İbrahim Uslu'nun katılımıyla gerçekleşen törende ilk konuşmayı Hayırsever İşadamı Mehmet Sinan Dereli yaptı. Eğitime katkılarının iki yeni okul yapımıyla devam ettiğini belirten Dereli, 2013-2014 eğitim öğretim yılında hizmete açılacak iki okul ve sosyal tesisleri için bütçelerinden 16 Milyon Türk Lirası ayırdıklarını söyledi.

Hayırseverlere Teşekkür

Sapanca İlçesi Göl Mahallesi Yüzevler mevkiinde yaptırılacak 27 derslikli Nazmiye-Ömer Sözer İlköğretim okulunun protokol imza töreninde konuşan Sakarya Valisi Mustafa Büyük, ilimizde deprem sonrasında ortaya çıkan okulların fiziki yetersizliğini, devlet imkanları ve hayırseverlerin yaptırdığı yeni okullarla gidermeye çalıştıklarını belirterek, Dereli Ailesi tarafından Sapanca İlçesi'ne yaptırılacak modern okul binasının, eğitime gönül veren tüm hayırseverlere örnek olmasını diledi. Sakarya'da 500 okulda 182 bin öğrencinin eğitim gördüğünü belirten Vali Mustafa Büyük, göl manzaralı bir arazide yaptırılacak olan ilköğretim okulu için Dereli Ailesi ve emeği geçen herkese teşekkür etti. Vali Büyük konuşmasında Dereli Ailesi'nin ilimize ekonomik anlamda sağladığı desteğin eğitim yatırımıyla devam etmesinden büyük memnunluk duyduklarını ifade ederek, hayırseverlerin eğitime katkılarının artarak devam etmesini diledi.

Modern bir okul binası

İşadamı Mehmet Sinan Dereli'nin anneannesi ve dedesi adına Sapanca'ya yaptıracağı Nazmiye-Ömer Sözer İlköğretim Okulu; 7 bin 800 m2 alan üzerine bodrum+zemin+2 kat olarak inşaa edilecek. 27 dersliğin bulunacağı okul binasında, fen laboratuarları, müzik ve resim atölyeleri, kütüphane, 175 kişilik konferans salonu yer alacak. Bu bölümlere ek olarak jimnastik salonu, 308 kişilik yemekhane, kafeterya, 2 voleybol ve 1 basketbol sahasının içinde bulunduğu açık hava spor sahaları yaptırılacak. Her dersliğinde 24 öğrencinin eğitim göreceği Sapanca Nazmiye-Ömer Sözer İlköğretim Okulu, modern görünümü ve fonksiyonel yapısıyla dikkat çekiyor. Tüm donanımı da hayırsever tarafından karşılanacak olan yeni okulun derslikleri, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından BT araçları ve Fatih Projesi'nde kullanılan akıllı tahta sistemleriyle donatılacak.

Göl manzaralı hatıra fotoğrafı

Sakarya ve Kocaeli'de yaptırılacak okulların protokol imza törenine katılan davetliler, karlı günlerin ardından bölgemizi ısıtan güneşin muhteşem güzelliği altında, göl manzarasında hatıra fotoğrafı çektirdiler.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2745484/sapancaya-modern-ilkogretim-okulu