Milletvekili Çelik'ten öğrenci yurduna ziyaret

Vekil Çelik'in habersiz gerçekleştirdiği bu ziyaret öğrencileri, hizmet sunanları ve idarecileri memnun etti.

Karşılarında Vekil Hasan Ali Çelik'i gören öğrenciler hem şaşırdı hemde çokmemnun oldular. Öğrencilerle tek tek ilgilenen ve sohbet eden Vekil,"kendisinin de bir dönem burada hocalık ve idarecilik yaptığını, Sakarya üniversitesinin, o günden bugüne fiziki mekân ve eğitim kalitesi olarak büyük bir sıçrama yaptığını bununda kendisini memnun ettiğini" belirtti.

Yaklaşık 2 saate yakın yurtta kalan Vekil Çelik'e, yurt müdürü Nurhan Keçelide eşlik etti. Yurtla ilgili bilgiler veren Keçeli;" Kredi ve Yurtlar Kurumuna bağlı yurdun,01.12.2012 tarihinde hizmete girdiğini,1082 öğrenci kapasitesiyle hizmet verdiğini, halen yurdumuzda 30 ülkeden 111 adet TÖMER Türkçe öğrenme merkezi)13 adet kültür anlaşmalı olmak üzere toplam 124 adet yabancı uyruklu öğrenci barınmaktadır.

4 blokta toplam oda sayımız 384 olup, odalarımızın içerisinde banyo, her bir öğrencimiz için çalışma masası ahşap mobilya gardırop, baza yatak ve kitaplık bulunmaktadır. Bloklarımızda ortak etüd salonu, mescit, televizyon izleme ve dinlenme salonlarımız mevcuttur.

Yurt müdürlüğümüzde (Kantin lokanta, Kuaför, Kırtasiye fotokopi ve çamaşırhane)işletmelerimiz de mevcut olup, sabah 07 'den gece saat 01 ?e kadar öğrencilerimize hizmet vermektedir. Aylık yurt ücreti olarak 150 TL alınmakta olup, öğrencilerimize sabah kahvaltısı 2.20 krş, akşam yemeği 4.50 krş. Olmak üzere aylık 210 TL yemek bedeli yardımı yapılmaktadır. Odalarımız 2-3 kişilik olup 24 saat sıcak su verilmektedir"dedi.

Vekil Çelik'te yurttaki konforu, sunulan hizmetleri ve kaliteyi çok beğendiğini belirtti.

Bu kalite de hizmetin ancak 5 yıldızlı otellerde ancak var olduğunu ve bunun devlet eliyle yapıldığına dikkat çekerek, sunulan hizmetlerinde bedeline göre iyi olduğunun altını çizdi.

Öğrencilere kendilerini çok iyi yetiştirmelerini gereğinin altını çizen Vekil Çelik, ülkemizin kaliteli ve bilgili nesillere ihtiyacı var dedi.

- Medyabar, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2745682/milletvekili-celikten-ogrenci-yurduna-ziyaret