Akyazı Boybeyi Hokey Ligin 4.sırasına yerleşti

120 ülkede aktif olan, 28 olimpik branjdan biri olup futboldan sonra en fazla seyirci kitlesine sahip olan 1908 yılından bu güne olimpiyat oyunlarında yer alan ülkemizde de 2002 yılında kurulan Türkiye Hokey Federasyonu tarafından Amasya'da düzenlenen salon hokeyi müsabakalarında Akyazı Boybeyi Spor Gaziantep G.S.K.'yı 6-3 mağlup ederek ligin 4.sırasına yerleşti.

Akyazı Boybeyi Spor 1.etap karşılaşmalarına kötü bir başlangıç yapmış ilk müsabakasında Akdora Spor'a 4-3 .2.maçında Amasya G.S.K'ya 4-2 kaybetmişti.

Daha sonra toparlanan Akyazı Boybeyi Spor Selçuklu belediye Spor'u 7-3 Gaziantep G.S.K.'yı ise 6-3 mağlup ederek ligin 4.sırasına yerleşti.

Amasya ilinde başlayan 1.Etap Salon Hokeyi müsabakalarında 14 maç daha yapacak olan Akyazı Boybeyi Spor ilk etabı tamamlayıp 8 Aralıkta oynanacak olan 2- Etab maçlarında başarılı olup Avrupada Türkiye'yi temsil etme hakkı için mücadele edecek.

8 Aralıkta Akyazı'ya gelecek olan Hokey Milli Takım heyeti Akyazı belediyesi ve ilçe Kaymakamlığıyla görüşerek ilçede testisleşme yoluna gidecek.

Alaattin ONUR

- Medyabar, Spor bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2745782/akyazi-boybeyi-hokey-ligin-4sirasina-yerlesti