SUBÜ'de Fikir Sofrası: 'Tezler sektörle yapılmalı'

Fikir Sofrası'nın ilk toplantısı Lisansüstü Eğitim Enstitüsü'yle gerçekleştirildi. Spor Bilimleri Fakültesi'nde oluşturulan istişare salonunda gerçekleştirilen toplantıya Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mehmet Sarıbıyık katıldı.

Rektör Mehmet Sarıbıyık, Yükseköğretimde bilgiyi beceriye dönüştüren eğitim vizyonunu önemsediklerini vurgulayan konuşmasında " Üniversitemizde önlisans ve lisans düzeyinde hayata geçirdiğimiz uygulamalı eğitim modelimizin sektörün ihtiyaçlarına yönelik önemli bir çözüm oluşturduğunu görüyoruz. Bu misyonumuzu lisansüstü tezlerde hayata geçirmeliyiz. Akademik çalışmaları sektörle birlikte sürdürmeliyiz. Böylelikle üniversite, sanayi ve iş dünyası ortak çalışarak sektörün beklentilerine çözüm üretecek yeni akademik yaklaşımlar oluşturacaktır" dedi.

Bilimsel çalışmaların işletmelerle birlikte yapılmasına karar verilen toplantıya Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Sinan Özkan, Genel Sekreter Dr.Öğr.Üyesi Gökhan Ergen ile Enstitü Müdürü Prof.Dr.Zafer Tatlı, Müdür Yardımcıları Doç.Dr. Murat Çilli, Doç.Dr. Mustafa Can ve Enstitü Sekreteri Serkan Bilgeç, Rektörlük Basın Danışmanı Öğr.Gör.Zülfükar Özçelik de katıldı.

Fikir SofrasıToplantıları üniversitenin fakülte, yüksekokul, meslek yüksekokulları ile sanayi ve iş dünyasının temsilcileriyle sürdürülecek.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2746522/subude-fikir-sofrasi-tezler-sektorle-yapilmali