İslam'dan TÜVASAŞ'a ziyaret

Beraberindeki Ak Parti Sakarya Kadın Kolları Başkanı Çiğdem ERDOĞAN ATABEK ile TÜVASAŞ Genel Müdürlüğü makamında ağırlanan Ayşenur İSLAM, TÜVASAŞ'ın önemli başarılara imza atmasını memnuniyetle karşıladıklarını ifade ederek, Türkiye'nin ilk yerli Dizel Tren Setini üretmelerinden dolayı da TÜVASAŞ'ı tebrik etti.

TÜVASAŞ'ın Bulgaristan Demiryolları ile işbirliğini de yakından takip ettiklerini belirten İSLAM, "TÜVASAŞ'ın sektöründeki öncü çalışmalarını gururla izliyoruz. Ülkemiz ve Sakarya için önemli bir ekonomik güç olan TÜVASAŞ'ın, uluslararası pazarda da etkin bir şekilde yer alması hepimiz için övünç kaynağıdır" şeklinde konuştu.

TÜVASAŞ Genel Müdürü İbrahim ERTİRYAKİ, Doç. Dr. Ayşenur İSLAM ve Çiğdem ERDOĞAN ATABEK'in ziyaretlerinden son derece memnuniyet duyduklarını belirtti.

Ziyaret sonrası ERTİRYAKİ, "TÜVASAŞ, faaliyet gösterdiği sektör itibarı ile Sakarya ve Türkiye için olduğu kadar bölge ülkeleri için de önemli bir üretim merkezidir. Ülkemize ve Sakarya'ya ekonomik katkıda bulunmak amacı ile TÜVASAŞ olarak elimizden geleni yapıyoruz. Ankara'nın desteği de bu gayretlerimizi artırmaktadır. TÜVASAŞ'ın Ankara'daki temsili ve doğru ifade edilmesi son derece önemlidir. Milletvekillerimizin bizlerle kurduğu diyalog, bu pencereden daha da anlamlı hale gelmektedir." açıklamasında bulundu.

- Medyabar, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2747321/islamdan-tuvasasa-ziyaret