Köylere geri dönüş başladı..

Veteriner Odası Başkanı Veteriner Hekim Mustafa Yıldız, gelecekte insanların şehirlerden çok köylere göç etmeye başlıyacağını ve bununlailgili köylerde yaşayan vatandaşlarıngelecek için üretime dönük ciddi ahır işletmeleri oluşturmaları kendi gelecekleri açısından son derece önemli olduğunu vurguladı.Veteriner Hekim Yıldız;"Şehirlerdeki insanlardan kaynaklanan her türlü çevre kirliliği,aşırı kalabalık şehirler ,yoğun taşıt trafiği,insanların rahat nefes almasını engelliyor.

Yoğun stres altında kalan insan ,fırsatını bulduğu an, en yakın sayfiye yere ya da köye kaçıyor.Her geçen gün artan şehir baskısı insanların ,artan bir ivme ile köye olan akını ,önümüzdeki günlerde daha yoğun yaşayacaktır.

Köylere dönüş öncelikle emekli olan, kente yaşayan insanlarımız başladı.Arkasından daha genç olan kesim gelecek.Yurt dışına gidenler bilir şehirlerde,apartman dairelerinde,gelir düzeyi düşük insanlar yaşarlar.Gelir düzeyi iyi ya da yüksek olanlar şehir dışında ,köylerde ya da sayfiye yerlerde yaşamaktadırlar.

Şimdiden köylerdeki yerlerimizi onarmaya başlasak iyi olur.Köylerde oturanlar ise gelecek için üretime dönük ciddi ahır işletmeleri oluşturmaları kendi gelecekleri açısından son derece önemlidir.İleriyi göremeyen toplumlar yok olmaya mahkumdur.Kamu olarak köy yollarını onarmalı ,kamuya açık sosyal alan, okul v.b. ihtiyaçları şimdiden planlamalı uzak olmayan yakın zamanda kullanmak üzere hazır bekletilmelidir.

Hayvancılıkla iştigal eden üreticilerimiz ,ineklerine yüksek kaliteli,süt verimi yüksek ,yağlı tohumları çalıştıkları veteriner hekimden talep etsinler.Bu uygulama kısa zamanda köyde hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımızın gelir durumunun iyileşmesine yol açaçaktır.Oluşacak üretim fazlası süt,süt ürünleri , mutlaka ihracatçı birlikleri oluşturularak ihracat imkanları araştırılıp, ülkeye döviz girdisi sağlanmış olacak.Halkımıza sağlıklı , mutlu ,huzurlu yarınlar dileriz. SAYGILARIMIZLA..."

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2747404/koylere-geri-donus-basladi