Adapazarı- Kütahya maçında olaylar çıktı!

*Haber: Utku Kaynar
sporexpres.com

Bölgesel Amatör Ligde mücadele eden Adapazarıspor ile Kütahyaspor arasında Adapazarı'nda oynanan ve 2-2 sona eren maç sonrasında olaylar çıktı. Hakemin maçı bitirmesiyle önce saha karıştı sonra da tribünler birbirine girdi. Kulup yöneticilerinin birbirlerini yumrukladığı olayları yatıştarmak için polis ekipleri sahada ve tribünlerde mücadele verirken olaylara karısan 6 kişi gözaltına alındı.

Adapazarı'nda dün oynanan Sakarya Valisi Mustafa Büyük ve Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu'nun da tribünlerden izlediği karşılaşmanın 90+3 dakikasın da Kütahyaspor beraberlik golünü atınca olanlar oldu. Golün hemen ardından hakemin maçı bitirmesiyle Adapazarısporlu oyuncularla beraberliğe sevinen Kütahyasporlu futbolcular sahada birbirlerine girdiler. Yumrukların ve tekmelerin havada uçuştuğu olaylarla saha bir anda karışırken olaylar kısa sürede tribünlere de sıçradı. Kütahyaspor taraftarlarının bulunduğu tribünler dışarı çıkan Adapazarıspor taraftarlarınca taşlandı.

Kütahyaspor taraftarları da sahaya inerek Adapazarıspor taraftarlarına saldırdı. Polisler öfkeli taraftarları güçlükle sakinleştirdi.

Bu arada kulup yöneticileri de gergin süren maç sonrasında birbirlerine girdi. Adapazarıspor kulüp yöneticisi Necmet Çömekçe de Kütahyasporlu yöneticiler tarafından yumruklandı. Yaşanan olaylar sonrasında maçın oynandığı sahaya takviye polis ekipleri gönderilirken hem saha dışında hem saha dışında yaşanan olaylar emniyet güçlerinin müdahalesi ile engellenirken polis olaylara karışan 6 kişiyi gözaltınaaldı.

Adapazarıspor: 2

Kütahyaspor: 2

Stad: Karaman

Hakemler: Hasan Hacısalihoğlu* Süleyman Saygılı* Murat Şener*

Adapazarıspor Halit** Aytaç**, Lüftü**, Tolga**, Nizamettin**, Harun** Orçun** Ali Yavuz**(Tamer*),Semih*(Erdi*), Çağrı**,Metin Çalışkan***(Metin Uğurlu*)

Antrenör: Hikmet Sevim

Kütahyaspor: Yakup**, Yücel**,Derviş**, Selim**,Vedat**, Murat*(Göksel**), Ahmet***, Ömer**, Çağatay**, Cihat**, Anıl*(Fatih**)

Antrenör: Timuçin Çuğ

Goller: Dk 20 Ali Yavuz, Dk 44 Metin Çalışkan (Adapazarıspor), Dk 68 Ahmet Dk 90+3 Fatih (Kütahyaspor)

Kırmızı Kart: Dk 58 Orçun (Adapazarıspor)

Haberin Videosu

- Medyabar, Spor bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2747977/adapazari-kutahya-macinda-olaylar-cikti