Alişan'ın desteklediği aday kaybetti...

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) 19. Olağan Genel Kurulu Ankara Rixos Grand Otel'de yapıldı. Genel Kurulda iki aday yarıştı. TESK'in 19 yıllık Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yeniden başkan seçildi. Sakarya Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Hasan Alişan ise genel kurulda Palandöken'in rakibi İstanbul Birlik Başkanı Faik Yılmaz'ı destekledi. SESOB Başkanı Alişan muhalif listeden seçime girdi.

ERDOĞAN KATILDI
Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) 19. Olağan Genel Kurulu, Rixos Grand Otel'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Büyük Birlik Partisi (BBP) Mustafa Destici, CHP Ankara Milletvekili Sinan Aygün ve çok sayıda davetlinin katılımıyla yapıldı.

Genel kurulun açılışında konuşan TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Türkiye'nin ilk seçilmiş Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla genel kurulu gerçekleştirmekten dolayı mutlu olduğunu ifade etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başbakanlığı döneminde esnaf ve sanatkarlarla yaptığı işbirliğinden bahseden Palandöken, ?Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ahiliğin ustalık, çıraklık, kalfalık dönemin olduğunu tekrar tekrar edip Türkiye'de esnaf ve sanatkarları, ahiliği marka yaptınız biz size teşekkür ediyoruz? dedi.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2748081/alisanin-destekledigi-aday-kaybetti