"Kibir kuleleri şehirlerimizi işgal etti"

Toplantıya Saadet Partisi İl Başkanı Fahrettin Bay'ın açılış konuşmasıyla başlandı.Fahrettin Bay, "Her yerde mutlaka aday göstereceğiz. En etkili arkadaşlardan seçeceğiz adaylarımızı. Büyükşehir ve ilçelerimizde en az üç, beş aday adayı belirleyeceğiz ki,, en uygun olanı seçelim. Ne yazık ki bu hükümet döneminde belediye ile iktidar aynı partiden olunca bir tarafta yolsuzluk, bir tarafta çarpık şehirleşme aldı başını gitti. Kibir kuleleri şehirlerimizi işgal etti. Her yere, köylere bile kule yapmaya kalktılar. İnşallah biz Milli Görüş belediyeciliğini, çok güzel bir şekilde kamuoyuna yansıtacağız." dedi.

İlçe teşkilat raporlarının alınmasıyla devam eden Ağustos ayı İl toplantısında, birim başkanları, ilçe başkanları ve kadın kolları ile gençlik kolları bir aylık çalışmalarını içeren sunumlarını yaptı. Programa, İlçe başkanları, İl ve merkez ilçe yönetim kurulları ile Gençlik Teşkilatı, İl Kadın Kolları, Anadolu Gençlik Derneği (AGD) ve partililer katıldı.

İl divan toplantısında Sakarya ve Ülke gündemiyle ilgili konuşan Saadet Partisi İl Başkanı Fahrettin Bay, zorlu bir seçim dönemi geçirdiklerini, partisine aslı astarı olmayan iftiralar atıldığını, ancak Saadet Partisi'nin bu milletin tarihi, geleceği ve ruh kökü olduğunu işaret ederek, "AKP her türlü imkana sahip olmalarına rağmen 8 puan kaybetti. Halkın refah seviyesi üretimle artar. Milletimiz Refah Partisi döneminin üretimini, maaş artışlarını arıyor. gerçekler sonsuza kadar saklanamaz. Güneş balcıkla sıvanmaz. Saadet bu ülkeye mutlaka bir güneş gibi doğacak ve iş başına geçecektir." dedi.Türkiye'nin eğitim politikasını da eleştiren Fahrettin Bay, "Okullar açılacak, ama Türk Milli Eğitim sisteminin komisyonu 4 Türk ve 4 ABD'li den oluşturulmuş. Komisyonun başkanı ABD'li büyükelçi. Türkiye'de eğitim ve öğretimi İlkokuldan-Üniversiteye kadar bu komisyon belirliyor.Müslüman bir ülkenin eğitimi neden ABD'lilere bırakılmış anlaşılır gibi değil. Karma eğitim sistemi ile çocuklarımızı mahvediyoruz bu sistemden acilen vazgeçilmelidir." dedi.

Yerel seçimlere de değinen Bay, teşkilat çalışmalarının öneminden bahsetti.. Teşkilatların mahalle ve köylere kadar inerek parti temsilcilerini belirlemeleri gerektiğini ve model çalışma ile bunları tamamlayacaklarını belirten Bay, "2003 yılından bu yana 1500 belediye yolsuzluktan mahkemelik olmuş. 700 belediye AKP'li. Bu mihvalde çalışarak bütün gücümüzle mührü almak mecburiyetindeyiz. Türkiye ancak bizimle kurtulacaktır. Bundan sonra belediye başkanları ve meclis üyelerinin tespitini yapacağız. Teşkilatlarımızı daha da güçlendirerek, yerel seçimlere en iyi şekilde gireceğiz." dedi.
Teşkilat Başkanı Osman Ünlü de, üretime dönük çalışmalara geçeceklerini, ilçelerdeki toplantıları önemsediklerini, önümüzdeki dönem yerel seçimlere ağırlık vereceklerini söyledi. Ünlü, Arifiye ve Hendek'te ekim ayında kongre yapılacağını da kaydederek, raporunu partililere sundu.

- Medyabar, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2748178/kibir-kuleleri-sehirlerimizi-isgal-etti