Mülteciler ile ilgili istişare toplantısı yapıldı

Orman Park'ta gerçekleştirilen toplantıda konuşan Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Davut Yüce, "Böylesine önemli bir konuda ortak akıl oluşturarak, kalıcı çözümler üreteceğiz" diye konuştu.

Valilik Mülteci Koordinatörlüğü, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğü ve Sosyal Yardımlaşma Dernekleri temsilcileri bir araya gelen Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı Davut Yüce, "Büyükşehir Belediyesi olarak sığınmacı ailelerimize erzak, ev eşyası gibi çeşitli yardımları ulaştırıyoruz. Yardımların sürekliliği büyük öneme sahip. Amacımız kalıcı çözümleri hayata geçirebilmek" dedi.

Kalıcı çözümler peşindeyiz

Mülteci vatandaşların temel sorunlarının başında tedavi ve yakacak sıkıntılarının olduğunun altını çizen Yüce, mağduriyet durumu konusunda önceliğe sahip olması gereken vatandaşlar için kararlı adımların atılması gerektiğini belirtti. Davut Yüce, "Şehrimizde ikamet eden sığınmacı ailelerimize Valilik, Büyükşehir Belediyesi ve STK'larımızca önemli ölçüde yardımlar yapılıyor. Büyükşehir Belediyesi olarak sığınmacı ailelerimize yönelik erzak, ev eşyası ve çeşitli yardımları ulaştırıyoruz. Yardımların sürekliliği büyük öneme sahip. Amacımız kalıcı çözümleri hayata geçirebilmek. Bu amaçla şehrimizde bu konuda çalışmalar gerçekleştiren Valilik, İl Müdürlükleri ve STK temsilcilerimizle ortak amaç doğrultusunda ihtiyaçları belirleyecek ve çalışmalarımıza devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2748189/multeciler-ile-ilgili-istisare-toplantisi-yapildi