AKM'de "Sihirli Hediyeler"

Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen kültür sanat etkinlikleri tüm hızıyla devam ediyor. Etkinlikler içerisinde yer alan "Tiyatro Buluşmaları" kapsamında "Sihirli Hediyeler" isimli bir tiyatro gösterisi gerçekleştirildi. Gösteriye çocukların ilgisi büyük oldu.

Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü İstanbul Devlet Tiyatrosu'nun sahnelediği, Ayşen İnci'nin yazıp yönettiği ve oyunculuklarını Emine Şule Gezgöç, İlksen Ökte, Direnç Dedeoğlu, Hakan Dülger, Güneş Çağlar, Rezzak Aklar, Muharrem Türkseven,Fırat Demir, Hakan Bulut, Tuğba Çom, Tuğba Yüksel San, Derya Şener'in yaptığı "Sihirli Hediyeler" isimli oyun, çocuk sanatseverlerle buluştu. Kültür ve Sosyal İşler Dairesi'nden yapılan açıklamada, etkinliklerin önümüzdeki günlerde de tüm hızıyla devam edeceği belirtildi.

"Sihirli Hediyeler" adlı çocuk oyununun konusu ise şöyleydi: Zalim bir kralın yönettiği, fakir insanların yaşadığı bir ülkede, karlı bir kış gecesi yaşlı bir adam anneleriyle birlikte yaşayan üç kardeşin kapısını çalar. Yoksulluklarına rağmen bu iyi insanlar dedeyi sevgiyle ağırlarlar. Ayrılırken dedenin onlara verdiği eski püskü hediyelerin sihirli olduğunu ve hayatlarını nasıl değiştireceğini bilmemektedirler.

- Medyabar, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2748246/akmde-sihirli-hediyeler