CHP'li Çamdağ'dan açıklama

Darıçayırında kurulacak çimento fabrikasıyla ilgili, CHP örgütü tarafından düzenlenen protesto toplantısına katılan Çamdağ'ın konuyla ilgiliaçıklamasıdır..
'' Sanayinin gelişmesine,sanayi mamulleri üreten fabrikaların kurulmasına şahsım dahil hiçbir CHP'li karşı değildir.Ancak sanayi yatırımı yapılacak diye doğayı katletmek,o bölgede yaşayanların hayatlarını riske etmek doğru değildir.Bu düşüncede olanları engellemek de siyasilerimizin vevatandaşımızın görevi olmalıdır..
Darıçayırı şehrimizin kuzeyinde yer alan, doğa, çevre,tarım arazileri ve hayvancılık açısından önemli bir bölgedir.. TİGEM arazisine yakınlığı nedeniyle daha da önem arzetmektedir..
Bu nedenle bölgeye kurulacakçimento fabrikasınındoğayı kirletmesinin yanında,insan sağlığına vereceği zararları tahmin etmek güç olmasa gerekir.Çeşitli şehirlerimizde çimento fabrikası vardır.Küçük bir araştırma bu fabrikaların çevreye,doğaya ve insanlara hangi oranlarda zarar verdikleri ortaya çıkacaktır...
CHP örgütümüzü ve bu konuda desteklerini esirgemeyen milletvekillerimize teşekkür etmek istiyorum.Ama bu protesto çalışmalarınınDarıçayırı bölgesinde kalması sesimizin yeterli duyulmamasına nedendir.
'' Darıçayırında çimento fabrikasınahayır,'' kampanyasının biran önce Sakaryanın merkezine taşınması gerekiyor.Çevre ,doğa ve insan sağlığı açısından son derece zararlı böyle bir yatırımın Darıçayırında olmaması için sesimizimutlaka ulusal platforma taşımalıyız. Ulusal basın ve televizyonlarıyöreye davet edip özel programlar yaptırmalıyız.
Darıçayırında kurulacak olan çimento fabrikasının doğa,çevre ve insan sağlığını tehdit ettiğinin farkında olmayan,çevre dostu olduklarını iddia eden,insani sevgilerinin yüce olduğunu her platformda dile getiren AK Partili yöneticilerin seslerininçıkmaması,çimento fabrikasınıonayladıkları anlamına geliyor...
Bir kez daha tekrarlamakta yarar görüyorum.Bu yörede kurulacak olan çimento fabrikası doğa katliamınınve insan sağlığının tehdit unsuru olacaktır...Fabrika cıvarında yaşayan halkımızın sağlığının bozulacağı,kanser ve benzeri hastalıklara yakalanacaklarını söylemekten üzüntü duyuyorum. Acaba Onkoloji ünitesiniDarıçayırında nereye kuracaklar..
CHP ye gönül vermiş olan bizler,CHP örgütümüzve milletvekillerimizbu konudaki protestolarını her türlü platforma taşımalıyız.Sivil toplum ve çevre örgütlerini devreye sokmalıyız..Hatta gerekirse Ankaraya yürüyelim.
Sakaryanın her karış verimli toprakları çeşitli nedenlerle yok olmaktadır.Bu güzel bölgemizin kıymetini, kaybettikten sonra anlamamız için zaman çok uzak değildir."

- Medyabar, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2748286/chpli-camdagdan-aciklama