SMYO'da bir dizi eğitim semineri sürüyor

Sakarya Meslek Yüksek Okulu Halkla İlişkiler Topluluğunun düzenlediği eğitim seminerine konuşmacı olarak katılan, Todays Zaman Köşe Yazarı Klause Jurgen, 'Gazetecilik ve Türkiye'de Yabancı Bir Gazeteci Olmak' konulu semineri ile Novartis Sosyal Sorumluluk Yaklaşımı ve Örnekleri' konulu semineri ile Novartis Kurumsal İletişim Müdürü Tuba Sözeri katıldı.

2004 yılından beri Türkiye'de köşe yazarlığı yapan Alman kökenli Klause Jurgen, Türkiye'nin gençler için bir fırsatlar ülkesi olduğunu, sektörde fırsatları iyi kullanmaları gerektiğini belirtti. Medya alanında çalışmak isteyen adaylara mesleki tecrübelerine dayanarak tavsiyelerde bulundu. Seminer sonrası Sakarya Meslek Yüksek Okulu Öğretim Üyesi Merih Güngörsün tarafından Teşekkür Belgesi takdim edildi.

Sağlık hizmetleri alanında bir dünya lideri olan Novartis'in sosyal sorumluluk uygulamalarının örneklerini öğrencilerle paylaşan Tuba Sözeri, eğitim sonrasında Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Tanıtım Bölüm Başkanı Selcen Vodinalı tarafından plaket takdim edildi. Seminer Halkla İlişkiler ile Basın ve Yayın öğrencileriyle hatıra fotoğrafı çekilerek son buldu.

Tuğba CAMCI

- Medyabar, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2749323/smyoda-bir-dizi-egitim-semineri-suruyor