Azılı suçlu suçüstü yakalandı! Dolandırıcılık ve sahtecilik...

MEDYABAR.COM -

Kaynarca İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, başta dolandırıcılık ve sahtecilik olmak üzere çeşitli suçlardan aranan ve cezaevi firarisi olan Ahmet Ercan Y. isimli şahsın Kaynarca'da olduğu bilgisini aldı.

Ahmet Ercan Y.'nin; Arifağa Mahallesinde yaşayan M.İ isimli kadınla para karşılığı sınava girmeden ehliyet almak üzere, F.K isimli kişi ile de Yargıtay'daki dosyasını kaldırmak üzere bir miktar para karşılığı anlaştığı belirlendi.

Jandarma ekipleri, Ahmet Ercan Y.'nin yaşadığı belirlenen Arifağa Mahallesindeki eve Çarşamba günü operasyon yaptı.

Operasyonda Ahmet Ercan Y. ile yanındaki Sevim M. isimli kadını gözaltına alındı.

Şahsın otomobili ve üstünde yapılan aramalarda M.İ isimli kadının adına düzenlenmiş sahte ehliyet, 14 adet sahte 100 TL, 2 adet sahte 100 ABD doları, farklı isimler ile hazırlanmış 2 adet sahte ehliyet, şahsın kullandığı aracınki de dahil olmak üzere 2 sahte plaka ele geçirildi.

Gözaltına alınan Ahmet Ercan Y. ile Sevim M., işlemleri İlçe Jandarma Komutanlığında tamamlandıktan sonra adli makamlara sevk edilecekler.

Ahmet Ercan Y.'nin "Hükümlü veya Tutuklunun Kaçması, Resmî Belgede Sahtecilik, Tehdit, Yaralama, Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma, Parada Sahtecilik, Emniyeti Kötüye Kullanma, Dolandırıcılık, Banka ve Kredi Kartları ile Dolandırıcılık" suçlarından çok sayıda suç kaydı bulunduğu ve cezaevi firarisi olarak arandığı kaydedildi.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2750111/azili-suclu-sucustu-yakalandi-dolandiricilik-ve-sahtecilik