HAVUZDA FACİA(3) Derin araştırma...

Akyazı İlçesi Kuzuluk Mahallesi'nde 5 kişinin akıma kapılıp yaşamını yitirdiği havuz ve çevresinde, jandarma inceleme yaptı. Tadilat çalışmalarının yapıldığı havuz alanının çevresinde kablolar olduğu görüldü. İlk belirlemelere göre çevredeki kablolardan birinin suyla temas etmesi sonucu facianın yaşandığı bildirildi.

YARDIMA KOŞUNCA AKIMA KAPILMIŞLAR

Yaşamını yitiren Mert Kalıç'ın (17) arkadaşları Gökay Yıldırım Genç (13) ve Nurullah Ünlütürk (15) ile birlikte işletmeciliğini dayısı Mehmet Kaya'nın (58) yaptığı havuza yüzmeye geldikleri ifade edildi. Havuza giren Gökay Yıldırım Genç'in akıma kapıldığı, arkadaşları Kalıç ve Ünlütürk ile Mehmet Kaya ve oğlu Kadir Kaya'nın (30) da yardım etmek amacıyla suya atladıkları ve akıma kapıldıkları kaydedildi.

Olayda yaralanan ve Akyazı Devlet Hastanesine kaldırılan Zafer Kerim'in (18) ise hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

Jandarmaya ifade veren Zafer Kerim ise ayağını havuza soktuğunda elektrik akımına kapılınca kendini geri çektiğini hemen şartelleri kapattığını söyledi.

Bu arada olayda yaşamını yitiren 5 kişinin yakınları, Akyazı Devlet Hastanesi'nin önüne akın etti. Yakınlarını kaybedenler, gözyaşlarına boğulup, sinir krizleri geçirdi

Faciada yaşamlarını yitiren 5 kişi Akyazı Cumhuriyet Savcısının ön otopsisi sonrasında İstanbul Adli Tıp Kurumuna gönderildi..

2012 YILINDA AÇILMIŞ

Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan ,yaptığı açıklamada, üzücü bir olay yaşadıklarını söyledi.

Olayın meydana geldiği işletmenin 2012 yılında "yüzme havuzu ve eğlence merkezi" ruhsatını aldığını belirten Akcan, tesisin bayram sonrasında sezon açılışı yapmak üzere hazırlıklar sürdürdüğünü kaydetti.

Akcan ayrıca cumhuriyet başsavcısının olay yerinde gerekli incelemeleri yaptığını ve detaylı raporun inceleme sonunda hazırlanacağını sözlerine ekledi.

BU HABERLE İLGİLİ DİĞER HABERLER


Havuzda facia:5 ölü. Haberi okumak için


Havuzda facia(2) Olay yerinden görüntüler.Haberi okumak için

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2750757/havuzda-facia3-derin-arastirma