Ak Parti'de anket hamlesi. Halka sorulacak

AK Parti'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nın ardından yerel seçimlerle ilgili kritik süreç başladı. AK Parti Genel Merkezi, mevcut belediye başkanları ve adaylarla ilgili 3 farklı anket uygulayacak. İlk olarak, bu hafta başlayacak anket kapsamında telefonla vatandaşlar aranacak ve belediye başkanları ile ilgili görüşleri sorulacak.
YÜZ YÜZE GÖRÜŞÜLECEK

Genel Merkez ilerleyen süreçte anketörler aracılığıyla ikinci anketi yapacak. Yüz yüze gerçekleştirilecek anket kapsamında vatandaşlara mevcut belediye başkanları ve istedikleri adaylar sorulacak. Üçüncü anket ise direkt parti yöneticilerinin katılımıyla gerçekleştirilecek. İllere çeşitli ziyaretlerde bulunacak olan partinin üst düzey yöneticileri, vatandaşlarla yüz yüze görüşerek talep, istek ve görüşlerini alacak.

ERDOĞAN'DAN UYARI

Öte yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, önceki gün yapılan Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda basına kapalı olarak gerçekleştirilen bölümde teşkilata yerel seçimlerle ilgili uyarılarda bulundu. Aday olmayı düşünen il başkanları ve teşkilat yöneticilerinin Genel Merkez'e danışmadan istifa etmemeleri gerektiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan il başkanlarına 'aceleci olmayın' uyarısı yaptı.

KARARI ONLAR VERECEK

AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, yerel seçimlerde aday olup olmayacağı ile ilgili, "Bizimle ilgili tasarruf tamamen Genel Merkez'e ait" dedi.

AK Parti İl Başkanı Fevzi Kılıç, yaptığı açıklamada yerel seçim çalışmalarına başladıklarını dile getirdi. Kılıç, "Yol haritamızı belirledik ve planlamamızı yapıyoruz. Sakarya'da 17 belediyenin 17'sini de kazanmak istiyoruz. Hedefimiz bu" dedi. Kendisinin yerel seçimlerde aday olup olmayacağı ile ilgili de konuşan Kılıç, "Bizimle ilgili tasarruf tamamen Genel Merkez'e ait" diye konuştu.

- Medyabar, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2751256/ak-partide-anket-hamlesi-halka-sorulacak