Bakan Fikri Işık'tan Sakarya'ya övgü dolu sözler

MEDYABAR.COM

Milli Savunma Bakanı ve Ak Parti Kocaeli Milletvekili Fikri Işık, 16 Nisan Referandumu öncesi bir dizi ziyaret için ilimize geldi. Bakan Işık, ilk olarka Sakarya Makina İmalatçıları Birliği(SAMİB)'in Tunatan Tesisleri'nde düzenlediği kahvaltı programına katıldı.

Işık, daha sonra Serdivan'da bir süredir hizmet veren ancak resmi açılışı yapılmayan Özel Konak Hastanesi'nin açılış törenine katıldı. Burada konuşan Bakan Işık, Sakarya'ya adeta övgü yağmuruna tuttu.

BU HABERLE İLGİLİ:

Bakan Fikri Işık Sakaryalı Altay Tankı için konuştu

Özel Konak Sakarya Hastanesi açıldı

Sakarya'nın tarım ve sanayide büyük bir gelişme kaydettiğini ifade ederek kentin savunma sanayisinde de merkez olduğunu ifade etti.

Sakarya muhteşem bir yer

Kendisinin de çocukluğundan beri Sakarya'ya gelip gittiğini belirten Bakan Işık, "Sakarya muhteşem bir yer. Sakarya çocukluğumdan beri gelip gittiğim, gerçekten muhteşem bir şehir. Allah'ın verdiği o kadar büyük güzellikler var ki. Dünyanın en güzel şehirlerinden birinde yaşıyorsunuz. Bu bir ayrıcalık." diye konuştu.

Altay'ın üretimi için düğmeye basacağız

Bakan Fikri Işık, Sakarya'da milli imkanlarla tasarlanıp üretilen Altay Ana Muharebe Tankı'nın Şubat ayında tüm testlerden geçtiğini söyleyedi.

Bakan Işık, milli tankın seri üretimi için Mayıs'ta düğmeye basacaklarını belirterek, "Sakarya üretim konusunda önemli şehirlerden biri haline geldi. Altay tankını Sakarya'da geliştirdik ve Şubat sonu itibariyle de Altay tankı bütün testlerden geçti. Şimdi Allah nasip ederse Mayıs ayında seri üretimle ilgili düğmeye basacağız. Bir aksilik olmazsa Altay tankının seri üretimiyle ilgili kararı vermiş olacağız. Bu ülke hamdolsun kendi helikopterini kendi üretme noktasına geldi. Atak helikopterimizin 20ncisini geçtiğimiz cuma günü Konya Karapınar'da Türk Silahlı Kuvvetlerimize teslim ettik, hem de üzerindeki silahlar büyük oranda yerli silahlar. Atışlarını da izledik inanın gurur duyduk. Artık insansı hava araçlarımızı yüzde 100'e yakın yerlilik oranıyla kendimiz üretiyoruz. Onun için teröristlere aman yok." diye konuştu.

Bakan Fikri Işık, konuşmasının ardından açılış kurdelesini keserek hastanede yatan hastalara geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2751278/bakan-fikri-isiktan-sakaryaya-ovgu-dolu-sozler