Başkanın lise yıllarındaki hayali gerçek oldu!

"Çocuk Kitapları Haftası" münasebetiyle İlçemizde bulunan Anaokullarının öğrencileri Akyazı Belediyesi Bilgi ve Kültür Evi?nde bulunan popüler 4000 adet kitapla buluştu. Çocuklar yeni yeni kitaplarla buluşmanın yanın da kitap okuma salonundan ve Bilgisayarlı İnternet hizmetinden de mutlu oldular.

Akyazı Belediyesi Bilgi ve Kültür Evi?nin bugünkü misafirleri Akyazı Kız Teknik ve Meslek Lisesi Uygulama Anaokuluydu. Öğretmenleri öğrencilerine mevcut olan kitapları tek tek tanıtıp okumaları, çizmeleri ve boyamaları konusunda tavsiyeler de bulundu. Öğretmenler" Böyle bir günde nezih ve bol kaynaklı bir kütüphanede bulunmaktan dolayı Akyazı Belediyesi Başkanı Yaşar Yazıcı ya şükranlarımızı sunuyoruz."dediler.

Başkan Yaşar Yazıcı" Lise yıllarında hep hayalini kurduğum bir şey vardı. Gerçekleştiremem diye kimseyle paylaşmamıştım. Ama artık paylaşmanın sırası geldi. İleride zengin olursam Akyazı?ya çok güzel bir kütüphane yaptırmak istiyordum. Zengin olamadım ama Belediye Başkanı oldum ve bu sayede çok güzel bir kütüphanemiz oldu. Çocuklarımızı burada gördükçe göğsüm kabarıp sevinç içinde doluyorum. Bu sevincimi kitap sevenler anlar " dedi.

Akyazı Belediyesi Bilgi ve Kültür Evi yetkilileri "hizmet için her daim buradayız, burası Akyazılıların, kitap dostlarını ve sevenlerini buraya bekliyoruz. Çocuk Kitapları Haftası tüm çocuklara kutlu olsun" dediler.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2751337/baskanin-lise-yillarindaki-hayali-gercek-oldu