Hanlı İlkokulu'nda yerli malı şenliği

Şenliğin açılışını yapan Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu ve davetliler, okulun anasınıfı öğrencileri tarafından hazırlanan mehteran gösterisiyle karşılandı. Belediye başkanının yanı sıra, Arifiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünü temsilen Güngör Şengül, Sapanca İlçe Milli Eğitim şube müdürü Çiğdem Aynaoğlu, Arifiye ve Sapanca İlçelerinde görev yapan okul müdürlerinin katılımıyla gerçekleşen gösteride renkli anlar yaşandı. Her bölgenin kendine has ürünlerinin tanıtıldığı şenlikte; öğrenciler izleyenlere geçmişten günümüze uzanan bir ziyafet yaşattılar.

Yöresel kıyafetler eşliğinde yöreleri, bu yörelerin kullandığı eşyaları tanıtan öğrenciler etkinlikte aktif bir şekilde rol aldılar.

Gözleme açan, değirmende mısırdan un elde eden, satış yapan öğrenciler izleyenlere keyifli anlar yaşattılar. Veliler tarafından hazırlaman yiyeceklerin gelen misafirlere ikram edildiği programda katılımcılar yöresel müzik eşliğinde pistte büyük bir coşkuyla eğlendiler. Çocuklarının aktif bir şekilde görev aldığını gören veli ve katılımcılar şenlikten büyük bir memnuniyetle ayrıldılar. Programın evsahipliğini yapan Hanlı İlkokulu Müdürü Muzaffer Kabil, yerli malı şenliğinin hazırlanmasında emeği geçen öğretmenlere, öğrencilere ve velilerine teşekkür etti.

- Medyabar, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2752097/hanli-ilkokulunda-yerli-mali-senligi