Söğütlü'de Öğretmenler Günü şiirlerle kutlandı

Programa, ilçe Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Belediye Başkan Vekili Mecit Kök, ilçe protokolü, ilçemiz öğretmenleri, öğrencileri ve veliler katıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Bölükbaşı'nın günün anlam ve önemini belirten konuşmalarıyla program başladı ve onurlu hizmetlerine Söğütü'de başlayan öğretmenlerin Türkiye Cumhuriyeti'ne karşı görev ve sorumluluklarının bilincinde namusları ve şerefleri üzerine yemin ederim etmeleri ile devam etti.

Program, 24 Kasım Öğretmenler günüyle ilgili şiir, kompozisyon, resim gibi alanlarda yarışan öğrencilere hediyeleri protokol tarafından takdim edildikten sonra Belediye Başkan Vekili Mecit Kök, yeni görevlerine başlayan öğretmenleri tebrik ederek, "Onurlu meslekleriyle her zaman sevgiyle andığımız, değerli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutluyorum. Bu vesileyle, emekli öğretmenlerimize sağlıklı, huzurlu bir emeklilik hayatı diliyor, ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmetle anıyorum." dedi.

Program sonunda İlçe Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli tarafından ilçede uzun yıllar Gündağan İlkokulunda görev yapan Necmettin Eminoğlu'na bu yıl emekli olması sebebiyle eğitim öğretim hayatına vermiş oldukları katkılarından dolayı üstün şeref belgesi takdim edildi.

- Medyabar, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2752341/sogutlude-ogretmenler-gunu-siirlerle-kutlandi