Sarıkamış şehidleri için ...

Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nün organize ettiği yürüyüşe Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Salih Koşu ve birçok yaştan 200 kişi katıldı. Sakarya Yüzme Havuzu önünde yürüyüşe başlayan grup Çark Caddesi, Dar Sokak, Atatürk Bulvarı, Palmiye Caddesi, Turan Caddelerini takip ederek şehit mezarlığı olan yorgalar mezarlığına geldiler.

Yürüyüş sonrası şehitlikte bir konuşma yapan Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Salih Koşu, "Biz burada kalın kıyafetlerimizle tertibat almış şekilde belki yarım saat yürüyüş yaptık ama orada -30 derecede üstünde paltosu olmayan binlerce askerimiz bu vatan için şehit oldu.

Böyle günlerde duyarlı olmalıyız. Milli manevi değerlerimize sahip çıkmalıyız. Bu vatan kolay kurulmadı. Geçmişi düşünürsek bizim yaptığımızın onların 100 binde birine tekabül etmeyecektir" ifadelerini kullandı.

Müdür Salih Koşu'nun konuşmaların ardından Sakarya Üniversitesi'nde okuyan Yemenli öğrenciler şehitler için Kur'an'ı Kerim okudular. Program hatim duasıyla son buldu.

- Medyabar, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2752896/sarikamis-sehidleri-icin