Kültür ve sanatı desteklemeyi görev sayıyoruz

SANATA HAK ETTİĞİ DEĞERİ VERECEĞİZ

CHP Adapazarı Belediye Başkan Adayı İsmail Kılıç kısa adı SAYSAD olan Sakarya Şairler ve Yazarlar Derneği'nin düzenlediği etkinliğe katıldı. Burada Sakaryalı şairlerle buluşan Kılıç, Adapazarı'nda kültür sanat hayatını canlandıracak projelere önem verdiklerini belirtti. Kılıç, "Biz Adapazarı ilçesinde sosyal belediyecilik ile yöneteceğimizi her fırsatta söylüyoruz. İlçemizde kültür sanat faaliyetlerinin artmasını ve bu faaliyetleri desteklemeyi de görev sayıyoruz. İş merkezine çevrilen kültür merkezleri ile Adapazarı'nda bir kültürel iklim yakalamanız imkansız. Biz sanata hak ettiği değeri vermek istiyoruz" dedi.

SANAT SOKAĞI MÜJDESİ

Kılıç ayrıca şunları kaydetti: "Biz, kültür-sanat ve sporu birlikte ele alacağız. Biliyoruz ki gençlerimizin hayata bakışlarını şekillendiren, daha güçlü ve bilinçli yarınla oluşturmamızı sağlayacak olan bu gibi alanların, belediyeler tarafından desteklenmesi her zaman gereklidir. Ufku açılmış, düşünce dünyalarını sanat ile şekillendirmiş gençlerimiz, demokrasi ve özgürlüğümüzü güçlendirecektir. Ülkemizi ileriye götürecek nesiller istiyorsak, bunun yolu kültür sanattan geçer" diye konuştu. Kılıç ayrıca SAYSAD Başkanı Çetin Elveren'in Adapazarı ilçesinde bir sanat sokağı talebini de olumlu bularak, "Biz Sosyal Belediyeciliğimizin içeriğinde Sivil Toplum Kuruluşlarını da bir paydaş olarak göreceğiz. Zaten Adapazarı'nda gerçekleştirilecek kültür sanat projelerimizin arasında böyle bir çalışma olur diye de fikirlerimiz vardı. Değerli başkanımızın da istediği Sanat Sokağı gerçekten güzel bir proje. İlk yapacağımız projelerden biri olacaktır. Bunun yanında Sanat Okulu ve meslek edindirme kurslarını da önemsiyoruz. Bakın ben lisede aldığım yazılım bilgisi ile oyun yazacak kadar program biliyordum. Bu tarz eğitimlere onun için ihtiyacımız var. Devir artık teknoloji, yazılım ve inovasyon devri. Belediye olarak bu süreçleri yakalamak için çalışmalıyız. İnşallah 1 Nisan sabahı göreve geldiğimizde bu projemizi de birlikte hayata geçirmek bizlere nasip olur" şeklinde konuştu.

YENİDEN GÜÇLÜ ADAPAZARI

Kılıç son olarak projeleri ve Yeniden Güçlü Adapazarı hakkında şunları kaydetti: "Adapazarı'nı yeniden şehrin merkezi haline getirmek yeniden cazibe merkezi haline dönmesini istiyoruz. Bu bizim en önemli isteklerimizden biri. Elbette 1999'da yerle bir olan şehrimizin deprem güvenliği yine olmazsa olmazımızdır. Biz Adapazarı'nı depreme hazırlamak zorundayız. Bunun için 3 kat kuralına sonuna kadar sadık kalacağız. Esnafımızın daha çok kazanması, çiftçimizin yüzünün gülmesi bizim en büyük amaçlarımızdan. Bunları hayata geçirmek için de desteklerinizi bekliyoruz."

- Medyabar, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2752975/kultur-ve-sanati-desteklemeyi-gorev-sayiyoruz