Kösemusul açıkladı: 7'nci OSB'de sona gelindi

Ferizli'de mevcut OSB'nin ardından yeni bir organize sanayi bölgesikurulması için başlatılan çalışmalar da önemli bir mesafe kat edildi. Edinilen bilgiye göre yeni OSB Abdürrezzak ve Doğancılar Köyleri'nin içinde yer alan 7 bin 200 dönüm üzerinde kurulacak. Otomotiv öncelikli karma bir sanayi bölgesi olması planlanan OSB ?nin kuruluş başvurusu gerçekleştirildi.

Sakarya Yeni Haber Gazetesinin haberine göre; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'na yapılan başvurunun onaylanmasıyla istimlak çalışmaları başlayacak. OSB için belirlenen arazinin Ferizli-Kaynarca sınırında olduğu ve tarıma elverişli olmadığı kaydedildi. SATSO Başkanı Mahmut Kösemusul Ferizli'de kurulacak bu ikinci OSB'nin Sakarya için son OSB olduğunu, bundan sonra yeni OSB kurulmasına karşı olduklarını söyledi.

TARIM VE TURİZM

Mahmut Kösemusul, Sakarya'da yeteri kadar OSB bulunduğunu belirtirken ? Mevcut OSB'lerimizin tam kapasiteye ulaşması için çaba göstereceğiz. Sakarya'nın bu OSB'ler dışında sanayi yatırımını kaldırmayacağını düşünüyoruz. Doğal güzelliklerimizi korumak adına,bundan böyle tarım ve turizmin öne çıkartılması için çaba sarfedeceğiz.? Şeklinde konuştu.

- Medyabar, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2753015/kosemusul-acikladi-7nci-osbde-sona-gelindi