Hastanedeki taşınma kararı için gözler Vali Coş'ta

MEDYABAR.COM / Kaan GÜMÜŞEL
Daha önce bir kaç kez Korucuk'a taşınan ve merkeze geri dönen Göz Polikliniği ile Kulak, Burun ve Boğaz Hastalıkları Polikliniği ve Üroloji Polikliniklerinin tekrar Korucuk'a taşınacak olması vatandaşı endişelendiriyor.
Yılbaşından bu yana 15 bini aşkın ameliyat gerçekleştiren 3 birimin; merkezde ve ilçelerde alternatifi olmadığı için acil servisin ardından en yoğun poliklinikler olduğu biliniyor.

Genel Sekreterlik Kararı Yok
Haber merkezlerine üst üste gelen şikayetlerin ardından, Medyabar editörlerinin görüştüğü Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği kaynakları henüz resmi bir kararın alınmadığını ve hangi birimlerin taşınacağının kesin olmadığını söyledi.
Ancak, SEAH Merkez kampüsündeki 3 birime hastane yönetimi tarafından taşınma için hazırlık yapmalarına yönelik yazı gönderildiği iddia edildi.
Alınan bilgiye göre birimlerin poliklinik hizmeti merkezde devam edecek, ameliyat ve yatarak tedavi hizmetleri ise Korucuk'ta verilecek.

Vatandaşın Umudu Vali Coş'ta...
Cuma günü Vali Coş'un da katılacağı toplantı sonrası kesin kararın verileceği öğrenilirken, vatandaşın tek umudu ise Vali Hüseyin Avni Coş...

Sağlıktaki sorunlar üzerine hassasiyetle çalıştığı bilinen Vali Coş'un da vatandaşın şikayetlerini göz önüne alarak taşınma işlemine soğuk baktığı kulislerde konuşuluyor.

Vali Hüseyin Avni Coş'un kararı üzerine Korucuk'a başka birimlerin taşınması gündeme gelebilir.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2753073/hastanedeki-tasinma-karari-icin-gozler-vali-costa