Karasu'dan tepki! Hani verdiğiniz sözler?

Karasu İlçesi'nde, 3 yıl önce deniz sularının kabarıp, yaklaşık 3 kilometrelik kıyı şeridindeki yazlık evleri ve turistlik tesisleri yutmasının ardından başlayan çalışmada, kıyıya paralel olarak yapılan dalgakıranlar kum tutmaya başladı. 27 adet yapılması planlanan tahkimatların bugüne kadar 7 tanesi hayata geçirildi.

Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu yaptığı açıklamada; "Sahildeki kıyı erozyonunun önüne geçmek için Ulaştırma Bakanlığı'na bağlı DLH tarafından, Karasu sahillerine yapılan 12 dalgakıran sahilin yıkılmasını önleyememişti. Bunun üzerine DLH, kıyıya paralel 27 dalgakıran yapımına karar verdi ve sahilden 120 metre içeride uzunlukları 100 metre olan ve 75 metre aralıklarla dalga kıran yapımına başlandı. 7 adet dalgakıranın yapıldığı Liman ve Belediye plaj kamp müdürlüğüne kadar olan kısımda gözle görülür şekilde kum tutmaya başladı.
İspiroğlu 27 adet olarak yapımı planlanan ancak 7 tanesi tamamlanan dalgakıranların bulunduğu bölge kum toplarken 32 evler mevkiinde tahribat devam etmektedir. İspiroğlu, Özellikle kış aylarında deniz dalgalarının sahilde 50 metre içeriye girmesi sonrasında yaklaşık 5 yazlık ev zarar gördü" dedi.
İspiroğlu, "Ulaştırma Bakanlığı DLH Genel Müdürlüğünden isteğimiz kalan tahkimatlarında bir an önce tamamlanmasıdır" diyerek sözlerini tamamladı.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2753194/karasudan-tepki-hani-verdiginiz-sozler