'İstimlak' mağduru belediyeye ateş püskürdü!

MEDYABAR.COM
İşte o vatandaş sosyal medyada 'belediyeye hakkımı helal etmiyorum' ifadelerinin yer aldığı bu yazıyı paylaştı:

"Bu gördüğünüz ev benim çocukluğumun geçtiği Dedemizden Atamızdan kalma mirasımızdır. Görüyorsunuz halini duvarları yok bakımı yok. Buranın böyle olmasının sebebi Karasu Belediyesi 'dir. 2007 senesin de Ahmet Genç 'in başkanlığı zamanında 282 m2 olan arsa 90 m2 istimlak edildi. ihtarname çekilmeden, haber verilmeden bir sabah avlu duvarları yıkıldı, ahırımız ve deprem barakamız yıkıldı.

Karşılığında da hiçbir bedel ödenmedi. Karşı komşumuzdan hiçbir yer alınmadı, alınamadı. Konuyla ilgili Karasu Belediyesi' ne defalarca dilekçe yazdım, defalarca Bimere yazdım ancak bir geri dönüş bile alamadım. Bu yapılan işlemde Tapu müdürlüğünde gözükmüyor. Aradan 8 yıl geçmiş olmasına rağmen. Mehmet İspiroğlu ile görüştüğümde ben ne yapayım dedi ve noktayı koydu. Tarafımıza haber verilmeden ana hat su borusu yerin içinden geçirildi. Yani yarın ben buraya ev yapmaya kalksam muhtemelen su borularını patlatacam. Kimseden peşğeş beklemiyorum hakkımız neyse onu istiyorum. Konuyla ilgili belediye birimleri çalışanları bana bir sonuç üretemiyor. Gerçi başkan kaçarken onlar ne yapsın. Bu sabah yine belediyeye gittim 10:30 civarı.

Başkan çıkmış yerinde yok zaten bulabilene aşk olsun. Her departmanın başına bir başkan atanmış. Elimizi sallasak başkan yardımcısına değiyor ancak çözüm üreten yok. Burası Karasu Belediyesinin çözüm üretemediği aciz kaldığı bir yer. Belki Kuzuluktan her su almaya geçtiğinizde burayı görüyorsunuzdur.

İşte buranın bu hale gelmesinin nedeni. Martılara simit atmakla , cenaze cenaze gezip taziyelerde bulunmakla, düğünlere gidip fotoğraf çekilmekle Başkanlık yapılmıyor. Karasu da seçimden önce vaat edilen hangi söz yerine getirildi. Veya seçimden sonra Karasuda yapacağız dediğiniz neyi yaptınız. Karasu Belediyesi tavandan tabana yatıyor. Biz vatandaşlarda bu döngüye seyirci kalıyoruz. BEN HAKKIMI HELAL ETMİYORUM."

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2753515/istimlak-magduru-belediyeye-ates-puskurdu