Öğrenciler hünerlerini sergiledi

Programa; İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İrfan Sarık, Şube Müdürü Zafer Levent Soyhan, İl Kültür Turizm Müdür Yardımcısı Gündüz Doğan Öztürk, Adapazarı İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri Sedat Aydın, Koray Keskin,Kaynarca Milli Eğitim Şube Müdürü Ali Bostancı ile okul müdürleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Okul Müdürü Recep Borlukçu serginin açılışında yaptığı konuşmada, bu yıl eğitim öğretime açılan Sakarya Güzel Sanatlar Lisesinin ilimiz için büyük bir kazanım olduğunu, ikinci yılına girecek okulun daha çok tanınması için çaba sarfettiklerini, bunun için okul tanıtım günleri tertiplediklerini ve ilk yılın sergisini halkla iç içe olmak adına Serdivan AVM de düzenlediklerini ifade etti.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı İrfan Sarık da konuşmasında, sanatın insan yaşamında önemli bir gereklilik olduğunu, küçük yaşlarda sanat çalışmalarının benimsenmesi gerektiğini ifade ederek, Sakarya'da bu amaçla önemli bir eksiğin Sakarya Güzel Sanatlar Lisesi'nin kurulması ile giderildiğini sözlerine ekledi.

Programda daha sonra desen ve iki boyutlu sanat atolye dersleri çalışmaları ile öğrencilerin yıl içerisinde yaptıkları yağlı boya resimlerinden oluşan sergi gezildi. Ebru Çalışmaları da yapan öğrenci ve katılımcılar serginin çok olumlu geçtiğini, çalışmaların sergilenmesinden büyük mutluluk duyduklarını belirterek emek verenleri tebrik ettiler.
Okul Müdürü Recep Borlukçu ve Müdür Yardımcısı İsa Cida serginin çok olumlu geçtiğini belirterek, katkıda bulunan başta ders öğretmenleri; Hüsamettin Özden ve Mehmet Sarı'ya Teşekkür ettiler.
Sakarya Güzel Sanatlar Lisesi'nin resim ve müzik bölümüne giriş sınavlarının değişen genelgeye göre, 7-11 Temmuz 2014 tarihleri arasında yapılacağı belirtildi.

- Medyabar, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2753579/ogrenciler-hunerlerini-sergiledi