20 Bin öğrenci trafiği Serdivan'da öğrendi

Serdivan Trafik Park'a Sakarya dışından da yoğun talep olduğu, yapılan planlama ile taleplerin tümüne cevap verildiği belirtildi.

Serdivan Belediyesi'nden yapılan açıklamada, Trafik Park'ı ziyaret edecek öğrencilerin parka ait servis aracı ile okullarından alındıkları ve eğitim sonunda yine aynı servis aracı ile okullarına bırakıldıkları belirtilirken ayrıca şu bilgilere yer veriliyor, "Trafik Park'ta çocukların eğitiminin ilk aşaması şu ana kadar 16 bin km yol kat eden servis aracında "trafikte bilinçli yolcu nasıl olunur" uygulaması ile başlıyor, daha sonraki aşamalara trafik parkta devam ediliyor.

Trafik Park'taki teorik eğitiminin ardından uygulama kısmına geçilerek öğrencilere pedallı araçlar tahsis ediliyor ve uygulama alanında kurallara uygun olarak araç kullanmaları sağlanıyor. Ayrıca trafik pistinde görevli trafik zabıta personeli tarafından yaya, okul ve üst geçitler ile trafik ışıklarında uygulamalar yaptırılarak öğrencilerin bilinçli ve kurallı hareket etmeleri sağlanıyor.

Parkı ziyaretler ortalama 90 dakika sürüyor. Bu süre içerisinde öğrenciler eğitim alırken, veliler de park içindeki kafeteryada dinlenme fırsatı bulabiliyorlar. Uygulama sonrasında öğrenciler, Trafik Park içerisinde bulunan oyun treninde ve trambolinde vakit geçirebiliyorlar"

ENGELLİLER İÇİN DE TRAFİK PARK
Yapılan açıklamada, Trafik Parktan engelli örgencilerin de faydalandığı ve alanın buna uygun olarak tasarlandığı ifade edilirken, 2013 yılı içerisinde kutlanan engelliler haftasında 170 engelli öğrenciye trafik eğitimi verildiği belirtildi.

RAMAZAN'DA FARKLI BİR AKTİVİTE
Eğitim ? Öğretim döneminde hafta içi 17.00'ye kadar okul öğrencilerine hizmet veren Serdivan Trafik Park, 17.00'den itibaren gece 21.00'e kadar tüm vatandaşlara hizmet veriyor. Okulların tatile girmesi ile yoğunluğun da arttığı ifade edilirken; Ramazan ayına kadar saat 08.00'den akşam 22.00'ye; Ramazan ayında ise gece 00:00'a kadar açık tutulacak Trafik Park'tan vatandaşların ücretsiz olarak yararlanabilecekleri belirtildi. Sosyal Sorumluluk projesi kapsamında hizmet veren Serdivan Belediyesi'ne ait Serdivan Trafik Park, bilinçli sürücü ve bilinçli yaya olmayı öğrenmek isteyen tüm misafirlerini bekliyor.

- Medyabar, Yaşam bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2754303/20-bin-ogrenci-trafigi-serdivanda-ogrendi