Çöp poşetlerinden esrar, üstlerinden tabanca çıktı

MEDYABAR.COM
İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü (KOM) ekipleri, istihbari bilgilerde uyuşturucu ticaretinde kullanılacağı tespit edilen 16 plakalı kamyoneti Pamukova'daki bir geri dönüşüm tesisinde yakaladı. Kamyonette yapılan aramada 4 ayrı siyah çöp poşeti içerisinde yapılan tartımında daralı ağırlığı 6 kilo 480 gram gelen uyuşturucu maddesi ele geçirildi.

Kamyonetteki D.G. (46), İ.G. (43) ve M.G.(19) isimli şahısların yapılan üst aramasında ise suçtan elde edilen gelir olarak değerlendirilen 26 bin 250 TL para, P.K. adına düzenlenmiş ancak üzerinde D.G. isimli şüpheliye ait fotoğraf bulunan sahte sürücü belgesi, İ.G. isimli şüphelinin üzerinden 1 adet 9mm. Tabanca, bu tabancaya ait 45 adet 9mm. dolu fişek ve 2 adet şarjör ele geçirildi.

Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak, Resmi Belgede Sahtecilik ve 6136 Sayılı Kanuna Muhalefet suçlarından gözaltına alınan 3 şüpheli, Emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildikleri Mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Sokak Çalışmaları
Öte yandan; Son bir hafta içerisinde, Uyuşturucu Madde ile mücadele kapsamında yapılan sokak çalışmalarında, 17 farklı operasyonda toplam 26 şüpheli şahsa işlem yapılırken, bu şahıslardan toplam 141,73 gram esrar maddesi, 1,64 gram sentetik cannabinoid (Bonzai)maddesi ve 34 adet uyuşturucu uyarıcı hap ele geçirildiği açıklandı.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2754392/cop-posetlerinden-esrar-ustlerinden-tabanca-cikti