70 Milyonluk proje bakanlığa gönderildi

Marmara bölgesini ihtiyacı olan Akyazı'da yapılması düşünülen çok amaçlı Spor tesisleri Projesi Akyazı Kaymakamlığı ve Akyazı belediyesi tarafından hazırlanan Projeler Gençlik ve Spor Bakanlığına gönderildi. Komplekste aynı zamanda başkan Spor dallarındaki takımlarında kamp yapabileceği Marmara bölgesindeki en büyük ve kapsamlı Spor kompleksi olacak.

Marmara bölgesinin ihtiyacı olan Sakarya'da yaklaşık 310 bin dolayında Spor yapmaya ihtiyacı olan 1322 Lisanslı Sporcusu bulunan Akyazı'ya katkı sağlayacak çok amaçlı Hokey Spor kompleksi için geçtiğimiz günlerde Türkiye Hokey Federasyonu başkanı Kıvanç Hürdoğan, Adapazarı Spor müdürü ve Tesisler şube müdürü Cihat Sancaklı, Milli takımlar Sportif Proje direktörü Bert Bunnik, İlçe Spor müdürü Metin Yılmaz'dan oluşan heyet İlçe Kaymakamı Kamuran Mustafa Ballı ve Akyazı belediye başkanı Hasan Akcan ile bir araya gelerek Spor Kompleksi ve yapılması düşünülen Küçücek'teki arazide incelemelerde bulunmuşlardı.

Yapılan incelemeler sonrası Spor Kompleksi için uygun bir arazi olduğu konusunda görüş belirtmiş 200 yataklı Otel Kamp eğitim merkezi,5000 seyirci kapasiteli Spor Salonu,2 adet Çim Hokeyi saha ve tesisleri için hazırlanan Proje, Yarı Olimpik yüzme havuzu konusunda Proje çalışmaları başlatmışlardı.

Kaymakamlık, Belediye ve Spor müdürlüğü tarafından başlatılan Spor kompleksi çok amaçlı sporlara hizmet verecek şekilde Projesi bitirilip Gençlik ve Spor bakanlığına gönderildi.

Alaattin ONUR

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2754412/70-milyonluk-proje-bakanliga-gonderildi