Türk Eğitim Sen mali sekreterine cezayı kesti

Sadece bir kişinin davranışı ile değerlendirilmez ancak bu tarz davranışları yapanlara karşı tutumları ile sendikal duruşları değerlendirilmelidir.Tıpkı ilimizde geçen yıl yaşanan sahte evrakla müdür olma girişimi gibi. Eğer küfre, hakarete ve sahteciliğe sahip çıkarsanız kişilerin yanlışları camianıza yapışır kalır.

İlimizde geçen yıl yönetici atama esnasında ortaya çıkardığımız olayı herkes hatırlayacaktır. Türk Eğitim Sen Sakarya Mali Sekreteri Mehmet Düzlü, tahrif edilmiş evrakla müdür olmak üzere iken yakalanmış, kendisi ve sorumlular hakkında idari ve adli soruşturma başlatılmıştı. O süreçte, şube başkanları bir yazısında,''Aynı şekilde yönetim kurulu üyem, bırakın evrakta bir tahrifatı her hangi bir yetkiliden bu manada yardım istediğini ispat edin, onu bulvarda falakaya çekmeyen de şerefsizin önde gidenidir''demiş ve açıklama yayınlayarak bunun bir komplo teorisi olduğunu hatta kendilerininbizlerle ilgili yasal işlem başlatacaklarını ilan etmişti.

Konu ile ilgili idari soruşturma tamamlandı, durum tespit edildi ve Türk Eğitim Senmali sekreteri Mehmet Düzlü ile diğer atama birimindeki sorumlu kişi cezalarını aldı. Adli soruşturma ise devam etmektedir. Şahsıma ise bu konu ile ilgili herhangi bir mahkeme celbi gelmedi.

Şimdi sormak lazım.

1- Hakaret ederek var olmaya çalışan Şube Başkanı, söylediği sözleri ve yaptığı açıklamayı unuttu mu?
2- Sahte kabadayılığının eseri sözlerindeki falaka edebiyatı kendini bağlar ama en azından insani bir davranış olarak özür dilemesi gerekmez mi?
3- İlgili kişinin sendika görevi devam ediyor mu? Hatta profesyonel sendikacı mı oldu?
4- İlgili kişi, durum ortaya çıkmasa birlerinin hakkı olan müdürlüğühaksız yere alacak olmasına rağmen okullarda eğitim çalışanlarının haklarını korumak adınasendikacılıkmı yaptığını söylüyor?
5- Şahsımın yalan söylediği ve hatta benim tarafımdan düzenlenen komplo olduğunu söylediği sözler için Şube başkanıne zaman özür dileyecek?

Bu soruların cevapları verilinceye kadar, Türk Eğitim Sen Sakarya Şubesinin,eğitim çalışanlarının hakkını savunmak adına söyleyecekleri bir tek sözleri olamaz.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2754413/turk-egitim-sen-mali-sekreterine-cezayi-kesti