SEDAŞ'tan emekli derneklerine bilgilendirme

Kocaeli, Sakarya, Bolu ve Düzce illerinde emekli dernekleri içinden bazılarının daziyaret edilmesiyle konu dernek yönetim kurullarına anlatıldı.
SEDAŞ emekli derneklerine gönderdiği yazılarda veyapılan ziyaretlerde diğer elektrik dağıtım şirketlerine örnek olabilecekuygulamasıhakkındabilgi verdi.
SEDAŞ Kurumsal İletişim Müdürlüğü yetkililerinin dernek ziyaretleri sırasında verilen bilgiler için yönetim kurulu Başkan ve üyeleri teşekkür ederken, konuyla ilgili üyelerini de bilgilendireceklerinibildirdiler.
1,5 Milyon abonesi bulunan SEDAŞ ilk aşamada emeklilere tanıdığı faturada son ödeme gününü belirleme imkanını genişleterek, malul şehit-gazi, dul ve yetim ailelerine, muhtaçlık ve sakatlık maaşı alanlara da, elektrik faturasının son ödeme günlerini ay içindeki bir tarih olarak belirlemelerine imkanı sunmaktadır.
SEDAŞ son ödeme gününü belirleme imkanını uygulayacağı müşterilerinin, abone kaydının kendi adına olması ve borcunun bulunmaması yanında, son faturaları ile birlikte, bağlı oldukları SEDAŞ Müşteri Hizmetleri Merkezlerineşahsi başvuruda bulunmaları gerekiyor.

SEDAŞ'ın (Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş.) Kocaeli, Sakarya, Bolu ve Düzce İllerinde müşterilerinden emekliler, malul şehit-gazi, dul ve yetim ailelerine, muhtaçlık ve sakatlık maaşları alanlar için elektrik faturalarında son ödeme gününü kendilerinin belirleyebilmelerine imkan sağlaması ve yapılan bu uygulama diğer elektrik dağıtım şirketlerininmüşterilerince de ilgi ile karşılandı.SEDAŞ'ın son ödeme gününü kendin belirle kampanyası Elektrik Dağıtım Şirketlerinin müşterileri tarafından örnek uygulama olarak gösterilirken, SEDAŞ'ın ilgi toplayan ve örnek gösterilen uygulaması Ulusal Basında da yer aldı.
Ulusal basına yansıyan haberlerde, bazı elektrik dağıtım şirketlerinin müşterilerinin Elektrik Dağıtım A.Ş. yetkililerine, "Fatura ödeme son günleri bizim maaşlarımıza göre ayarlanamaz mı?" diye sordukları ve isteklerini şöyle dile getirdikleri yer aldı: "Sakarya Elektrik Dağıtım A.Ş. yani SEDAŞ birkaç yıldır emeklilerden 'fatura ödeme son gününü kendin belirle' kampanyasıyla onların maaşlarına göre ödeme günleri ayarladı.Temmuz 2012'den itibaren de malul gazi-şehit, dul ve yetim ailelerine, muhtaçlık ve sakatlık maaşları alan müşterilerinin de maaşlarına göre son ödeme günleri belirleme imkanı sundu. Elektrik faturalarındaSEDAŞ'ın yaptığı bu uygulamaya İlimizde de yer verilmesini talep ediyoruz."

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2754646/sedastan-emekli-derneklerine-bilgilendirme