Enerji yatırımlarını Vali Coş'a anlattılar

SEDAŞ Dağıtım Direktörü Yunus Bekircan veT.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Enerji İşleri Genel Müdür Yardımcısı Erdoğan Sert ve TEDAŞ Genel Müdür Yardımcısı Fatih Gökkaya ile Bakanlık Denetim Heyeti Başkanı Atıf Atasever, TEİAŞ Bölge Müdürü Kemal Göçer, TEDAŞ Bölge Koordinatörü Tuncer Yeşilyurt, Sakarya Valiliği'ne nezaket ziyaretinde bulundular.

Vali Hüseyin Avni Çoş'a yaptıkları çalışma ve enerji sektörü hakkında ayrıntılı bilgiler aktaran yetkililere, Sakarya Valisi Hüseyin Avni Çoş, Enerji Bakanlığı ve TEDAŞ yetkililerinin de katıldığı bu ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirtti ve "Artık günümüzde hava ve su kadar önemli olan elektrik enerjisi olmadan hiçbir şey yapamaz hale geldik. Elektrik olmadığında kıymeti anlaşılıyor. Tehlikeli bir iş. Özelleşse de bu kamu hizmetini yürüten ve bu konuda çalışma yapan tüm arkadaşlarımıza kolaylıklar diliyorum. SEDAŞ'ın ve TEİAŞ'ın projeleri ve yatırımları bölgemiz ve ilimiz için çok büyük önem taşıyor" dedi.

Sakarya Valilik makamını kış koşullarında şebekeye müdahaleyi kolaylaştırmak üzere yapılan ek yatırım planları ve yeni yatırım çalışmaları ile bakım çalışmaları, kayıp kaçakla mücadelehakkında bilgilendiren SEDAŞ Dağıtım Direktörü Yunus Bekircan'a, Vali Hüseyin Avni Çoş bilgilendirmelerden dolayı teşekkür etti.Bekircan'a "kayıp kaçak konusunda mücadelenizde yanınızdayız" diyen Vali Hüseyin Avni Çoş,misafirleri ile yakından ilgilendi ve yapılan çalışmalar için başarılar diledi.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2754782/enerji-yatirimlarini-vali-cosa-anlattilar