İlçedeki elektrik kesintisi için SEDAŞ'a gittiler

Ferizli'de son zamanlarda sık sık elektrik kesintilerinin yaşanması ilgilileri harekete geçirdi.

Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk ile Ak Parti İlçe Başkanı Dursun Ali Dal, konuyu görüşmek üzere SEDAŞ İcra Kurulu Başkanı Bekir Sami Güven ile Dağıtım Direktörü Dr. Ersan Şentürk'ü ziyaret etti.

Ziyarette, ilçede yapımına başlanan trafo indirme merkezinin bir an önce tamamlanması ve ilçedeki elektrik kesintisilerinin sona ermesi istendi.

Belediye Başkanı Ahmet Soğuk, ziyaretle ilgili şu değerlendirmelerde bulundu:

"Bu konuyla alakalı öncelikle vatandaşlarımızdan özür diliyoruz. İlçemizdeki yoğun yapılaşma ve Organize sanayi bölgelerimizin faaliyete geçmesi ile birlikte enerji ihtiyacımız fazlalaşmıştır. Bizler bu artışı önceden öngördük ve gerekli çalışmalara başladık. Bu çalışmalarımız neticesinde İlçemiz Karadiken mevkiine trafo indirme merkezi kurulmaktadır. Trafo indirme merkezimiz tamamlandığı zaman önümüzdeki 50 ile 60 yıl arasında ilçemizde elektrik sıkıntısı yaşanmayacaktır. Bizler de bu süreçte halkımızdan biraz daha sabretmelerini rica ediyoruz. Şu anda da Sedaş yönetim kurulu ve icra başkanı Bekir sami güven ve Sedaş Dağıtım direktörüDr.Ersan Şentürk'e yaptığımız ziyarette bu konuyu dile getirerek konunun hızlı bir şekilde çözülmesini rica ettik. Kendileri de en yakın zamanda trafo indirme merkezinin tamamlanacağını ve çalışmaları hızlandıracaklarının bilgisini verdiler. Bizler bu konunun takipçisiyiz. İnşaallah çok kısa zamanda bu sorun da ortadan kalkacaktır."

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2754881/ilcedeki-elektrik-kesintisi-icin-sedasa-gittiler