Şehrin İlk AKOM'u Açılışa Hazır

Eylül ayında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleştirilecek toplu açılış töreninde AKOM'u hizmete alacaklarını ifade eden Başkan Toçoğlu, AKOM ile afet yönetim altyapısının profesyonel hale geleceğini belirtti.

Afet Yönetim Altyapısına Katkı

Başkan Zeki Toçoğlu, "Şehrimizin bulunduğu coğrafi konum sebebiyle afet bölgesinde yer aldığını hepimiz biliyoruz. Bunun yanında afetlerin oluş zamanları da belli olmuyor. Böyle bir durumda afetlere daima hazır olunması gerektiği gerçeği karşımıza çıkıyor. AKOM projesi ile bu anlamda önemli bir çalışma yaptığımızı söyleyebilirim. İnşallah şehrin ilk AKOM'u ile afet yönetim altyapısını profesyonel hale getirmiş olacağız" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Açacak

Başkan Toçoğlu, "AKOM projemizi Eylül ayında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın katılacakları programla hizmete alacağız. Hem eczanelerimizin hem de merkezimizin bulunduğu binada çalışmalarımız tamamlandı. Arkadaşlarımız merkezin bulunduğu alanda çevre düzenlemelerini de noktaladılar. Artık sadece son rütuşları kaldı. Bundan böyle olası afet durumlarında şehrin kriz merkezi AKOM olacak. Hayırlı olsun" şeklinde konuştu.

AKOM'da İşlem Tamam

Proje detayları ile ilgili bilgileri paylaşan Fen İşleri Dairesi Başkanı Ali Oktar, "Projemiz bilindiği üzere iki kısımdan oluşuyor. Mevcut alanda hem eczane ve ofislerin yer alacağı bir bina hem de Afet Koordinasyon Merkezimin binası bulunuyor. AKOM 850 metrekare kullanım alanına sahip. Merkezimizde operasyon, teknik destek, server, mekanik ve dinlenme odaları bulunacak. Ayrıca bin 700 metrekare kullanım alanlı eczane ve ofisler yer alacak. Projemizde çalışmalar tamamlandı" ifadelerini kullandı.

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2755040/sehrin-ilk-akomu-acilisa-hazir