Avrupa fırsatları Geyve'de

Geyve Anadolu Lisesi'nde gerçekleştirilen Gençlik Projeleri Bilgilendirme Toplantısı ile Geyve gençliğine Avrupa Fırsatlarını anlatıldı
Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı (Türk Ulusal Ajansı) tarafından yürütülen Gençlik Programı hakkında bilgilendirmenin yapıldığı toplantıda gençlere; Gençlik Değişimi ve Avrupa Gönüllü Hizmeti konusunda bilgi paylaşımı yapıldı.

Geyve Anadolu Lisesi'nde gerçekleştirilen etkinlikte, toplantıya katılan gençlerle sadece bilgi paylaşımı değil aynı zamanda proje yazma çalışması da yapıldı. Belirli temalar altında fikirlerini projelendirmelerini isteyen Eurodesk Ekibi, toplantı finalinde gençlerden projelerini sunmalarını istedi.
Bilgilendirme toplantısında hazır bulunan Sakarya Gençlik Merkezi Müdürü Ali İhsan Çokan ve Geyve Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Yusuf Yıldız, yıl boyunca Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yerelde ve ulusalda gerçekleştirilen gençlik ve spor faaliyetlerine tüm Geyve gençliğini davet etti.

Geyve Anadolu Lisesi Müdürü Fatma Sancaklı; "Gençlerin sadece derslerde değil sosyal hayatta da başarılı bireyler olmalarını istiyoruz. Bu nedenle öğrencilerimiz için gençlik projeleri çok önemli" diyerek öğrencilerini gençlik faaliyetlerine yönlendirdiklerinin altını çizdi.

Geyve Anadolu Lisesi İngilizce öğretmeni Esra Yalçın ise öğrencilerin farklı kültürleri tanıması ve kişisel gelişimleri açısından gençlik projelerinin önemli bir araç olduğun

- Medyabar, Güncel bölümünde yayınlandı
https://medyabar.com/haber/2755143/avrupa-firsatlari-geyvede